5 projektów na trzeci Przegląd LEGO Ideas. Czy jest na co czekać?

LEGO Ideas

Na trzeci Przegląd LEGO Ideas dostało się 5 nowych projektów. Każdy z nich naturalnie przekroczył 10000 głosów i każdy z nich ma szansę kiedyś “wylądować” na półce sklepowej w postaci gotowego zestawu LEGO. Zapraszamy do krótkiego opisu każdego z nich.

Land Ahoy

LEGO Ideas
Źródło: LEGO Ideas

Projekt “Land Ahoy” otarł się o drugi Przegląd LEGO Ideas. Ostatecznie zdecydowano, że będzie otwierał listę projektów na trzecią rundę. Co my tu mamy?

To oryginalna i – dosłownie – elastyczna konstrukcja przedstawiająca morze, żaglowca i skrawek lądu. Została zaprojektowana przez Ralfa Ranghalla, programisty z Kolonii. Ralf chciał przedstawić morską mapę w 3D, którą można w każdej chwili zrolować. Projekt liczy ok. 1500-2000 elementów (również Technic) i potrzebował 98 dni na uzyskanie 10000 głosów przez społeczność LEGO Ideas.

Terrariums

Źródło: LEGO Ideas

“Terrariums” to projekt przedstawiający 3 szklane naczynia do hodowli roślin, na które składa się ok. 2000 klocków. Jego autor, Galaxy333, może już pochwalić się projektem walczącym w drugim Przeglądzie – bardzo udanym “Log Cabin“, a więc domkiem z bali.

Tym razem Galaxy333 czekał 232 dni na zaklasyfikowanie się do kolejnej rundy Przeglądu LEGO Ideas. Jego konstrukcja nie jest w żaden sposób bawialna, ale może służyć za dekorację.

Great Coral Reef

Źródło: LEGO Ideas

“Great Coral Reef”, a więc Wielka Rafa Koralowa na wschodnim wybrzeżu Australii, to makieta dna morskiego pełna różnorakich kolorów i najmniejszych szczegółów. Idealnie odwzorowuje ekosystem rafy koralowej!

Jej autor, kris_kelvin (Paweł Michalak), ma swoje konto na LEGO Ideas od ok. 10 lat, ale długo nie prezentował swoich prac. Gdy to zrobił z “Great Coral Reef” potrzebował 102 dni, aby projekt dostał się do trzeciego Przeglądu. Jego rafa o wielkości 64×48 studów pełna jest korali, gąbek i innych organizmów, na które zużyto ok. 2500 elementów.

Hyrule Castle 30th Anniversary

Źródło: LEGO Ideas

“Hyrule Castle 30th Anniversary” to czwarty – i jednocześnie pierwszy na licencji – projekt, jaki dostał się do trzeciego Przeglądu LEGO Ideas. Liczy nie tylko sporo elementów, ale znalazło się w nim miejsce także na minifigurki LEGO.

Zamek Hyrule składa się z ok. 2500 klocków, w którym urzędują 4 figi: księżniczka Zelda, Link, Bokolin i strażnik. Autor projektu, BrickGallery, czekał aż 334 dni, aby jego praca została doceniona przez społeczność LEGO Ideas.

Avatar: The Last Airbender – Avatar Returns

Źródło: LEGO Ideas

Najnowszy (stan na 27.09.2021) projekt na trzeci Przegląd LEGO Ideas i kolejny oparty na licencji. Awatar: ostatni władca wiatru przedstawia statek Fire Nation, latającego bizona i 6 minifigurek (m.in. Aang, Katara i Sokku) ze znanego anime.

Autor pomysłu Ky-e potrzebował ok. 1300-1500 części, aby odwzorować jedną ze scen tego klasycznego anime. Projekt ma szansę trafić w takiej lub zmienionej formie na półki, o ile uzyska aprobatę ze strony samego LEGO. Fanowska społeczność zatwierdziła projekt wymaganą liczbą głosów po 480 dniach od jego debiutu w LEGO Ideas.

Tak prezentuje się pięć pierwszych projektów, które dostały się do trzeciego Przeglądu LEGO Ideas. Co o nich sądzicie?

Oto wszystkie projekty, które trafią do trzeciego Przeglądu LEGO Ideas 2021 (stan na 27.09.2021):

  1. Land Ahoy
  2. Terrariums
  3. Great Coral Reef
  4. Hyrule Castle 30th Anniversary
  5. Avatar: The Last Airbender – Avatar Returns

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO