LEGO 10291 Queer Eye – The Fab 5 Loft oficjalnie zaprezentowane. Wiemy wszystko o zestawie z licencji Netflixa

LEGO Queer Eye

LEGO oficjalnie zaprezentowało nowy zestaw o numerze katalogowym 10291 Queer Eye – The Fab 5 Loft. To kolejny licencyjny zestaw w ostatnim czasie bazujący na popularnym reality-show Netflixa Queer Eye (w polskiej wersji – Porady Różowej Brygady). Zestaw będzie dostępny w sprzedaży od przyszłego miesiąca.

Queer Eye LEGO

Program telewizyjny Queer Eye otrzymał dotąd 9 nagród Emmy, a jego premiera miała miejsce 7 lutego 2018 roku. Od tego czasu nakręcono 5 sezonów reality-show, w którym gospodarze programu zajmują się metamorfozą zaniedbanych ludzi.

Źródło: LEGO

Zestaw LEGO z serii Creator Expert przedstawia loft Fab 5 w Atlancie znany z pierwszego i drugiego sezonu. Składa się z 974 elementów i 7 minifigurek. Co ciekawe, jedna z nich, Kathi Dooley, brała udział nie w pierwszych dwóch sezonach programu Queer Eye, lecz w czwartym.

Źródło: LEGO

Co wyróżnia set 10291 na tle pozostałych? Nie licząc LEGO 10282 adidas Superstar Sneaker jest to pierwszy zestaw LEGO 18+, którego pudełko nie jest czarne! Ten charakterystyczny szczegół klocków LEGO dla dorosłych został zastąpiony bielą, jedynie wąska ramka na dole pudełka pozostała w czarnym kolorze.

W tym zestawie zadebiutowały też białe cegiełki! To nowość w ofercie LEGO, trzeba przyznać, że brakowało elementu w tym kolorze.

Od lewej: Tan France, Karamo Brown, Jonathan Van Ness, Antoni Porowski, Bobby Perk i Bruley. Źródło: LEGO

Zestaw QE ma 7 ludzików przedstawiających Tana France’a, Karamo Browna, Jonathana Van Nessa, Antoniego Porowskiego i Bobby’ego Berka ze swoim buldogiem wabiącym się Bruley. Pozostałe 2 figurki to wspomniana wcześniej Kathi Dooley przed i po metamorfozie.

Kathi Dooley podczas metamorfozy. Źródło: LEGO

Zestaw LEGO Queer Eye – The Fab 5 Loft zaprojektowany przez Matthew Ashtona będzie miał swoją premierę 1 października. Jego cena wyniesie 99,99 euro.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO

10284 Queer Eye – The Fab 5 Loft

  • Seria: LEGO Creator Expert
  • Liczba elementów: 974
  • Liczba figurek: 7
  • Premiera: 1 października 2021
  • Cena w dniu premiery: 99,99 euro