LEGO się nie zatrzymuje! Coraz odważniejsze pomysły wchodzą do realizacji. Tym razem przyszedł czas na buty z klocków!

Najnowsza propozycja dla dorosłych fanów LEGO to 10282 adidas Superstar. Obie kultowe firmy współpracują już od zeszłego roku, co zaowocowało choćby LEGO Ultra Boost DNA, czyli pełnoprawnym obuwiem ze wstawkami od LEGO. Tym razem poszliśmy o krok dalej. adidas Superstar to pełnowymiarowe odwzorowanie kultowych tenisówek z 1970 roku.

Podobnie jak prawdziwy but, wersja LEGO również posiada legendarne elementy graficzne, specjalnie ukształtowany nosek, trzylistne logo i trzy paski oryginalnego Superstar adidas. Zestaw zawiera 17 dodatkowych elementów LEGO, dzięki którym można zbudować tenisówkę na lewą lub prawą stopę. Sznurowadła i pudełko (na buty), w którym sprzedawany będzie zestaw dodają modelowi jeszcze większej autentyczności.

LEGO.COM

Zestaw został wprowadzony do sprzedaży 1 lipca, a jego cena katalogowa to 419,19 zł. Sprawdź ten zestaw!

Jak za 731 elementy cena jest dość wysoka, dodatkowo opcja przebudowy na but lewy i prawy może skusić część klientów na zakup dwóch zestawów. Produkt dość szybko powinien jednak trafić do szerszej dystrybucji, tak więc fani marki adidas mogą liczyć na ceny poniżej 300 zł.

But z klocków to kontynuacja trendu budowania rzeczy. Od jakiegoś czasu LEGO coraz częściej odwzorowuje przedmioty, jak konsola Nintendo, obrazy na ścianę, kwiaty, czy ostatnio maszynę do pisania. Zapewne w ten sposób chce dotrzeć ze swoimi produktami do szerszego grona odbiorców, które do tej pory niekoniecznie interesowało się klockami LEGO.

LEGO.COM