II Runda Bricklink Designer Program już 15 sierpnia?

Bricklink Designer Program I Runda sprzedaż

Ciąg dalszy sporego zamieszania wokół programu Bricklink Designer! Jeszcze nie opadł kurz po burzy wywołanej przez lipcowe problemy techniczne brinklink.com, które uniemożliwiały zakup zestawów z I Rundy Bricklink Designer Program, a doszły kolejne organizacyjne zawirowania. Wpierw nagle zakończono sprzedaż “dogrywki” I Rundy, aż w końcu zapowiedziano II Rundę BDP. I to już na 15 sierpnia!

II Runda Bricklink Designer za 3 dni?

Dla przypomnienia i zachowania chronologii: bricklink rozpoczął w lipcu przedsprzedaż kilku zestawów z I Rundy, które trafią do produkcji. W wyniku problemów technicznych ogłoszono drugą turę sprzedaży dla I Rundy od 3 sierpnia, w której uczestniczyły cztery zestawy. Chaos organizacyjny w programie Bricklink Designer wciąż trwa, gdyż bez wcześniejszych zapowiedzi tej nocy zakończono dodatkową sprzedaż (miała trwać od 3 do 31 sierpnia), a przy okazji ogłoszono… II Rundę BDP już na 15 sierpnia!

W zasadzie to komunikaty na bricklink.com wydają się być sprzeczne – na stronie głównej organizatorzy zachęcają do złożenia zamówienia, ale przechodząc dalej pojawia się m.in. informacja “The first five sets are sold out!”, a także zapowiedź rychłego wprowadzenia II Rundy programu Bricklink Designer:

Mało tego – oprócz II Rundy, zapowiedziano także III Rundę na 1 listopada! Nie jest do końca jasne, czy informacje na brinklink.com są aktualne i czy nie ma w nich błędów. Start II Rundy już za 3 dni zdaje się nierealny, więc całkiem możliwe, że II Runda BDP ma rozpocząć się 1 listopada.

AKTUALIZACJA: okazało się, że zamieszanie jest wynikiem pomyłki bricklinka. Ponownie uruchomiono sprzedaż zestawów z I Rundy, która potrwa do 31 sierpnia lub wyczerpania zapasów (leśny zamek i łódź rybacka są już wyprzedane). Wciąż obowiązuje limit jednego egzemplarza danego zestawu na jedną osobę. II Runda BDP nie rozpocznie się 15 sierpnia, lecz później.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO