LEGO ogłasza poważne zmiany w programie Bricklink Designer. Nie będzie więcej Castle in the Forest!

program Bricklink Designer

Duńczycy ogłosili kilka istotnych zmian w Bricklink Designer, a więc serii fanowskich projektów, które trafiły lub trafią do sprzedaży. W pierwotnych założeniach miało zostać wydanych w tym roku (niezależnie od LEGO Ideas, również opartego na projektach fanów) aż 15 zestawów z Bricklink Designer Program, ale wiele wskazuje na to, że wysyłki do klientów zostaną opóźnione.

Większy nakład Bricklink Designer!

O programie Bricklink Designer szerzej pisaliśmy tutaj. W skrócie – popularna platforma Bricklink, która od pewnego czasu jest własnością LEGO, ma wydać zestawy “na życzenie” fanów duńskich klocków. Akcja podzielona jest na trzy rundy, w której można głosować na wybrany projekt dopuszczony przez komisję. Pięć z ośmiu pierwszych projektów w każdej rundzie, które uzbierają 3000 zamówień, zostanie wydanych w formie zestawów i wysłanych do zamawiających. Pierwsza runda rozpoczęła się 1 lipca, a wraz z nią masa problemów technicznych bricklink.com – organizatorzy nie spodziewali się tak ogromnego zainteresowania!

Źródło: bricklink

W wyniku obciążenia serwerów wielu zainteresowanych nie było w stanie złożyć zamówienia. Mało tego – przez inny błąd świetny Castle in the Forest sprzedał się w… 10000 sztukach, podczas gdy założony limit nakładu miał wynosić 5000 zamówień. W związku z tym podjęto następujące decyzje:

  1. Zwiększenie nakładu produkcji z 5000 do 10000 sztuk. To dobra wiadomość dla chętnych, gdyż będzie łatwiej “załapać się” na wymarzone zestawy. Z drugiej strony, nie będą one aż tak bardzo unikatowe i elitarne.
  2. Ograniczenie zamówień do jednego zestawu na jedną osobę. Wcześniejszy limit wynosił 5 sztuk, ale LEGO postanowiło wprowadzić zmianę w związku z licznymi przypadkami odsprzedających dodatkowe egzemplarze. I to jeszcze przed ich wyprodukowaniem! Ciekawostka – Castle in the Forest, który był do kupienia za 650 zł, można odkupić już teraz na popularnych serwisach aukcyjnych już za ponad 3000 zł!
  3. Opóźnienie wysyłek zamówień z pierwszej rundy. Pierwotnie zakładano wysyłki wyprodukowanych setów w styczniu 2022, ale już teraz wiadomo, że zostaną one zrealizowane dopiero w czerwcu 2022.
  4. Wprowadzono dogrywkę pierwszej rundy. Odbędzie się ona 3 sierpnia i będą w niej uczestniczyć wszystkie zestawy oprócz  wspomnianego Castle in the Forest. To na pewno zła wiadomość dla wszystkich fanów tej budowli, którzy liczyli, że może jednak dostaną drugą szansę na zamówienie. Jako ciekawostkę warto dodać, że podobno 75% zamówień na Zamek było składanych w liczbie jeden. Tak więc te osoby prawdopodobnie kupowały go dla siebie, a nie żeby odsprzedać z zyskiem w przyszłości. 

Już 3 sierpnia będzie można na nowo spróbować zawalczyć o fanowskie zestawy Bricklink Designer Program. Wypada mieć jednak nadzieję na lepsze przygotowanie serwerów!

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO