Kolejny zestaw dla fanów serialu “Friends” już niebawem? W drugiej połowie roku możemy spodziewać się mieszkania Rachel i Moniki!

Zestaw Central Perk (21319) wydany w 2019 roku okazał się ogromnym sukcesem sprzedażowym. Był to też świetny zabieg marketingowy, ponieważ informacja o wypuszczeniu przez LEGO tego zestawu przebiła się do szerszego grona fanów, którzy wcześniej niekoniecznie układali klocki. Naturalnym ruchem Duńczyków wydaje się zatem kontynuacja serii.

Póki co z nieoficjalnych informacji wiadomo, że kolejnym zestawem nawiązującym do serialu “Przyjaciele” będzie mieszkanie Rachel i Moniki. Lokalizacja, w której nagrano mnóstwo scen tego kultowego serialu na pewno spotka się z ciepłym przyjęciem fanów zarówno tej produkcji jak i klocków LEGO. Być może zestaw będzie z gatunku tych 2 w 1, gdzie opcjonalnie będą do zbudowania dwa mieszkania. Drugim dobrze zapamiętanym miejscem jest mieszkanie Chandlera i Joey’a. Spekuluje się także, ze apartament Chandlera i Joey’a będzie trzecim, odrębnym zestawem! Opcji póki co jest wiele, ale każda będzie dobra 🙂

Wydanie kolejnego setu z tej serii zbiegnie się prawdopodobnie z premierą produkcji HBO – FRIENDS Reunion Special. Ma to być odcinek specjalny, w którym po latach na planie ponownie spotkają się wszyscy bohaterowie serialu. To z pewnością podniesie sprzedaż nowego zestawu.

Na koniec nie zapominajmy też o Central Perk, który z końcem 2021 ma zejść z produkcji, co przy decyzji LEGO o kontynuacji zestawów z bandą przyjaciół w roli głównej, z pewnością podniesie jego wycenę na rynku wtórnym.