Kolejny projekt LEGO Ideas przekroczył 10000 głosów. Przed Wami chata w tradycyjnym niemieckim wydaniu!

LEGO German Traditional Cottage

German Traditional Cottage, a więc niemiecka tradycyjna chata, to kolejny koncept LEGO Ideas, który zasili II Przegląd 2021. Projekt zebrał już 10000 głosów społeczności, a to oznacza, że pochylą się nad nim projektanci LEGO. Czy ma szansę trafić do produkcji?

Domek LEGO w niemieckim stylu!

Niemiecki domek składa się z czterech kondygnacji – parteru, pierwszego i drugiego piętra oraz klimatycznego poddasza. Większość frontu (nie licząc kamiennego parteru) zdobi tradycyjny mur pruski, który wygląda zniewalająco! Ciekawie prezentuje się także geneza całego projektu.

Autorem projektu niemieckiej chaty jest niejaki sNICKers77 z USA, który ponoć ma zaledwie 15 lat! To nie pierwsza jego praca – już w grudniu 2020 roku przedstawił swój pierwszy projekt, który nie przekroczył jednak 1800 głosów. Tym razem jego pomysł cieszył się znacznie większą popularnością! Na uzyskanie wymaganego limitu potrzebował 104 dni (projekt ukazał się w kwietniu). To niezły wynik, choć np. Gamestop Classic Store potrzebował na to zaledwie 3 dni.

Wróćmy do naszej chaty rodem ze Schwarzwaldu. Cała konstrukcja składa się z 2912 elementów i – według zapewnień autora – czterech minifigurek, w tym dwójki dzieci. Młodociany sNICKers77 zadbał o budowę modułową, dzięki czemu można się dostać do każdej kondygnacji! Wnętrze jest bogate w szczegóły – w budynku nie zabrakło obszernej sypialni, pokoju dla dzieci, jadalni z kuchnią czy salonu z dobrze wyposażoną biblioteką. Niemiecka rodzina ma do dyspozycji samochód utrzymany w klimacie lat 30. XX wieku. Przyznaj, że czekasz na ten zestaw!

German Traditional Cottage jest projektem nr 20, który trafi na wrześniowy Przegląd LEGO Ideas. Oto jego rywale (stan na 14.07.2021):

 1. Imperial Island Fortress
 2. Movie Set
 3. Lifeguard’s Shack
 4. A-Frame Cabin
 5. Spaceballs
 6. Costume Shop
 7. BTS Dynamite
 8. Boston Dynamics Spot
 9. Medieval Tavern
 10. Tavern Under Snow
 11. Women of Computing
 12. Working Minigolf Course
 13. Brick Walk
 14. Medieval Harbor
 15. Floating Island
 16. Scooby Doo Mystery Machine
 17. Aircraft Engine Workshop
 18. Airport Firetruck
 19. Gamestop Classic Store
 20. Traditional German Cottage

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO