Gamestop Classic Store uzbierał w LEGO Ideas 10000 głosów w 3 dni!

Gamestop Classic Store

Kolejny projekt LEGO Ideas może pochwalić się osiągnięciem limitu 10000 głosów. Gamestop Classic Store potrzebował na to zaledwie trzech dni! To jeden z najszybszych wyników w historii LEGO Ideas. Skąd tak szybka reakcja fanów?

Rekordowy Gamestop Classic Store

Gamestop Classic Store przedstawia stacjonarny sklep z grami wideo amerykańskiej sieci Gamestop, która jest największą tego typu na świecie. Projekt ma 20 na 18 studów szerokości i oprócz kawałka parkingu (3 miejsca postojowe) i chodnika otulającego budynek Gamestop, zawiera także 4 minifigurki. I to nie byle jakie, gdyż jedną z nich jest kultowa małpka z serii Pirates! Ortodoksyjni fani piratów będą musieli przetrawić fakt, iż będzie ona zapewne w nowszym odcieniu Reddish Brown. Zadbano też o nie lada ciekawostkę – zielony wykres na ścianie budynku nawiązuje do wystrzału cen akcji Gamestop z 20 do nawet 480 dolarów.

Źródło: LEGO Ideas

Szokuje nie tylko rekordowo krótki czas uzbierania wymaganych 10000 głosów do programu LEGO Ideas. Twórca projektu o dość enigmatycznym nicku MCHLN zarejestrował się na platformie Ideas dopiero… 7 lipca bieżącego roku! Jeżeli wierzyć jego profilowi na Instagramie, to pochodzi z Berlina i jest wielkim fanem nie tylko klocków LEGO, ale i batonów Snickers.

Co stoi za tak wyśrubowanym rekordem hobbysty MCHLN? Świetny pomysł, czy może coś jeszcze? Nie ulega wątpliwości, że to Gamestop pomógł projektowi, który może być dla niego świetną reklamą. Amerykańska sieć sklepów z grami wideo wspomagała go na Twitterze, a na LEGO Ideas w krótkim czasie zarejestrowało się wielu nowych użytkowników, którzy oddali na niego swój głos.

Źródło: LEGO Ideas

Dzień wcześniej próg 10000 głosów przekroczył też inny projekt LEGO Ideas – Airport Firetruck. Podobnie jak Gamestop Classic Store, jest to projekt oparty na licencji. Ten potrzebował jednak aż 438 dni, aby uzyskać wymaganą liczbę głosów! Oba trafią do II przeglądu LEGO Ideas 2021.

Źródło: LEGO Ideas

I przegląd LEGO Ideas ma być rozstrzygnięty na jesieni i znajduje się w nim aż 57 projektów! Jest tu dużo perełek, niestety wybrane zostaną zaledwie dwa, trzy projekty do realizacji.

Źródło: LEGO Ideas

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO