Aircraft Engine Workshop na II Przeglądzie LEGO. Oby więcej takich zestawów!

Aircraft Engine Workshop LEGO Ideas

Wczoraj pisałem o projekcie The Scooby Doo Mystery Machine, który we wrześniu przejdzie przez testy na II tegorocznym Przeglądzie LEGO. Równocześnie z nim w ręce projektantów LEGO trafi kolejny ciekawy projekt LEGO Ideas – Aircraft Engine Workshop.

Silnik odrzutowy LEGO od podszewki

Aircraft Engine Workshop, a więc warsztat silników lotniczych, to kolejna fanowska propozycja z programu LEGO Ideas, która uzbierała 10000 głosów społeczności. W związku z tym już we wrześniu projekt zostanie oddany w ręce włodarzy LEGO, którzy zdecydują o tym, w jakiej (i czy w ogóle) formie zostanie wydany. Ostateczna decyzja zapadnie prawdopodobnie dopiero na początku przyszłego roku.

Przyjęty wstępnie projekt stanowi drugą wersję pomysłu na warsztat lotniczy holenderskiego fana o nicku Stephanix/Stephan Niks. Uczestniczy on w programie LEGO Ideas już od 8 lat, ale większość jego prac nie uzbierała nawet 1000 głosów, więc tym bardziej może być dumny ze swojego Aircraft Engine Workshop! Ale czy może spać spokojnie?

Zestaw przedstawia warsztat naprawiający ogromną turbinę lotniczą w skali minifig i składa się z 2352 elementów. Nie mogło oczywiście zabraknąć personelu naziemnego, stąd obecność 6 figurek. Na Aircraft Engine Workshop składają się:

  • osłona silnika – 952 części
  • podest techniczny – 515 części
  • silnik – 426 części
  • sterownia – 237 części
  • podnośnik + narzędzia – 152 części
  • 6 figurek
Aircraft Engine Workshop LEGO Ideas

Ciekawie prezentuje się nie tylko warsztat, w tym niezwykle realistycznie oddany silnik odrzutowy ze wszystkimi szczegółami, ale i wątek fabularny. W warsztacie pracuje 4 mechaników i kontrolerka o imieniu Monica, natomiast szósty fig to czarny charakter – międzynarodowy szpieg, który wkradł się do hangaru w celu wykradnięcia dokumentacji technicznej.

Aircraft Engine Workshop LEGO Ideas

Złożony zestaw ma mieć szacunkowo ok. 40 cm wysokości, 26 cm długości oraz 28 cm szerokości. Co sądzisz o tym oryginalnym pomyśle? Trzymasz a niego kciuki?

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO

Aircraft Engine Workshop LEGO Ideas