The Scooby Doo Mystery Machine z szansą na wdrożenie do produkcji!

The Scooby Doo Mystery Machine

Chyba każdy dzieciak w latach 90. oglądał kreskówkę pt. “Scooby Doo: Gdzie Jesteś?”. Postać ciamajdowatego psiaka jest też popularna i dziś dzięki pełnometrażowym filmom i nowym animacjom. Całkiem możliwe, że kultowa furgonetka The Mystery Machine z kreskówki trafi do produkcji LEGO!

The Mystery Machine z LEGO Ideas

The Scooby Doo Mystery Machine to kolejny fanowski projekt spod szyldu LEGO Ideas. Pomysł zebrał ponad 10000 głosów, a to oznacza, że zostanie gruntownie sprawdzony pod kątem ewentualnego wprowadzenia do seryjnej produkcji. Decyzje mogą zapaść już we wrześniu bieżącego roku.

Nowy projekt LEGO Ideas ma ok. 28 cm długości, 15 cm szerokości oraz 17 wysokości. Ma składać się z 1969 elementów, z czego 1854 przeznaczono na sam pojazd. Wg mnie liczba 1969 nie jest przypadkowa – to właśnie w tym roku zadebiutował pierwszy sezon kreskówki “Scooby Doo: Gdzie Jesteś?” studia Hanna-Barbera.

Błękitno-zielona furgonetka ozdobiona jest pomarańczowymi kwiatkami i wygląda tak, jak w kreskówce. Nie wiadomo jednak (o ile projekt przejdzie do produkcji) jak projektanci LEGO rozwiążą kwestię malowania, które w tym projekcie jest dość skomplikowane.

The Mystery Machine posiada otwierane drzwi, tylną klapę, a także zdejmowany dach. Wnętrze jest w pełni wyposażone, ale nie przewiduje się, aby do zestawu trafiły dedykowane figurki. W przeciwieństwie do wersji zaprezentowanej w grudniu 2020 roku, nowszy wariant jest pozbawiony szyb.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO

The Scooby Doo Mystery Machine nie będzie jedynym projektem Ideas, które trafią na II Przegląd LEGO. Oto lista jego konkurentów: