Sprzedaż 1. rundy w ramach BDP prawie zakończona! Była planowana do 11 sierpnia, a po niespełna 24 godzinach wiemy wszystko!

To nie pierwsza edycja Bricklink Designer Program, jednak pierwsza, która zakończyła się takim sukcesem. W tej rundzie startowało siedem projektów i tylko pierwszych pięć, które osiągnęły min. 3000 zamówień – zostanie wydanych w formie zestawu. Maksymalny czas na składanie zamówień miał być do 11 sierpnia, ale jak się okazało dostępnych sztuk wystarczyło na… niecałe 24 godziny. Rekordzistą okazał się oczywiście Castle in the Forest, którego wymiotło w ok. 30 minut! Szybko też zabrakło kutra rybackiego. Pewną niespodzianką jest marne zainteresowanie zestawem inspirowanym serią BIONICLE, która ma wielu fanów. Widocznie nie trafił w ich gusta. Na chwilę publikacji tego artykułu dla polskich klientów dostępny jest jeszcze tylko Kakapo.

5000 sztuk zamku sprzedało się w ok. 30 minut!

Zestawy można było zamawiać przez stronę lego.com i niestety dla spóźnialskich LEGO ustaliło maksymalny limit dla kupującego na pięć sztuk. To znacznie przyspieszyło sprzedaż, bo wielu inwestorów wykorzystywało maksymalny limit. Niektórym nawet nie przeszkadza fakt, że zestaw nie jest jeszcze wyprodukowany i dotrze do nich dopiero za kilka miesięcy (prawdopodobnie na przełomie (21/22), na ebay.com już kilkadziesiąt minut po SOLD OUT pojawiły się pierwsze oferty odsprzedaży zamku 🙂

Obecnie najniższa oferta jest z Wielkie Brytanii i koszt to ok. 2340 zł, czyli prawie czterokrotnie więcej niż wynosiła pierwotna cena zakupu!

Nie można jednoznacznie potępić takiego działania, prawo popytu i podaży, wolny rynek zweryfikuje, czy będą chętni na takie ceny, dodatkowo z opcją dostawy za pół roku! Zamek na pewno jest świetną inwestycją, ale w przyszłym roku, kiedy zestawy będą już u pierwszych właścicieli, a kurz opadnie, możemy się spodziewać niższych ofert.

Fani ciekawych i świeżych projektów mają jednak szansę na kolejne zakupy w “normalnych” cenach. Przed nami drugo i trzeci runda crowdfundingowa, w których to mamy spory wybór.

Obecnie prawie wszystkie projekt są w fazie test building, czyli są odtwarzane z klocków dostępnych w ofercie LEGO. Z czasem kolejne budowle powinny dostawać “plakietkę” production ready, co da nam gwarancję dopuszczenia ich do sprzedaży. Wszystkie projekty z następnych rund zobaczysz TUTAJ

Druga runda ma wystartować we wrześniu, trzecia w listopadzie. Na bieżąco będzie informować Was o postępach i ew. zmianach.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO

LEGO