Plotki potwierdzone! Mamy już nowy zestaw dla fanów słynnego serialu “Przyjaciele”. Tym razem przedstawia on mieszkania głównych bohaterów.

O możliwym pojawieniu się kolejnego zestawu, który nawiązuje do przygód szóstki przyjaciół z Nowego Jorku informowaliśmy na początku kwietnia. Plotki dość szybko okazały się faktem i już za kilka dni rusza sprzedaż zestawu 10292 The Apartments, który jest dwa razy większy od Central Perk. Więcej klocków to także zdecydowanie wyższa cena, która została ustalona na poziomie 699,99 zł. Sporo jak za 2048 elementów, jednak bardziej cierpliwi będą mogli kupić ten set w szerszej dystrybucji za ok 500 zł.

Podobnie jak zestaw Central Perk, tak i The Apartments zrobiony jest w konwencji planu filmowego z odkrytym jednym bokiem, dzięki czemu dokładnie można obejrzeć każdy detal budowli. A detali nawiązujących do serialowej scenografii jest tu mnóstwo. I tak w mieszkaniu Chandlera i Joeya mamy piłkarzyki, rozkładane fotel, kajak, kaczora i kurczaka, białego psa. Także mieszkanie Moniki zawiera wiele smaczków, m.in drobiazgowo odwzorowaną kuchnię bohaterki, czyli takie akcesoria jak domek dla lalek, czy indyka. Właśnie dzięki tym detalom fani serialu mogą odtwarzać kultowe sceny z różnych epizodów. Pod tym względem zestaw bije na głowę dość “statyczny” Central Perk.

LEGO.COM

Warto dodać, że zestaw nie odwzorowuje wszystkich pomieszczeń, w których były nagrywane sceny. Nie ma np. sypialni (są tylko drzwi do nich) ale załapał się za to balkon, czy korytarz łączący oba mieszkania. Właśnie na korytarzu możemy odtworzyć scenę jedzenia sernika z podłogi 🙂

LEGO.COM

Przypomnijmy, że wydanie kolejnego setu z tej serii zbiega się z premierą produkcji HBO – FRIENDS Reunion Special, która ma odbyć się w tym roku. Ma to być odcinek specjalny, w którym po latach na planie ponownie spotkają się wszyscy bohaterowie serialu. To z pewnością nakręci sprzedaż tego zestawu, jak i już nieco zakurzonego Central Perk.

LEGO.COM

W zestawie dostajemy 7 minifigurek, które wyglądem różnią się (niektóre dość mocno) od tych z Central Perk. Oprócz szóstki przyjaciół mamy także Janice, która pojawiała się w wielu odcinkach.

Posiadacze konta VIP mogą zamawiać The Apartments od 19 maja, do regularnej sprzedaży na lego.com jak i w sklepach stacjonarnych zestaw trafi 1 czerwca. Zestaw wydany jest w ramach serii Ideas.

LEGO.COM