Bricklink Designer Program, czyli drugie życie dla zestawów, które nie załapały się do serii Ideas. Szykuje się kilka niesamowitych setów!

Pod koniec 2019 roku firma LEGO przejęła bardzo popularny portal Bricklink. Mimo obaw społeczności większość zmian, które obserwujemy jest na plus. Jak do tej pory najfajniejszą rzeczą jest właśnie Bricklink Designer Program 2021. To nie pierwsza edycja tego programu, jednak pierwsza na taką skalę!

Designer Program to szansa na zaistnienie dla wielu projektów, które zebrały 10 000 głosów w konkursie Ideas, ale nie zostały wybrane przez LEGO do produkcji. Co ważne, mimo, że nie będą wydane jak klasyczne zestawy, to uzyskają status oficjalnego produktu LEGO, co w połączeniu z mocno ograniczonym nakładem z pewnością wywinduje ich ceny na rynku wtórnym. Jak zatem wygląda kwestia organizacyjna?

LEGO do programu dopuściło 31 projektów z poprzednich edycji konkursu Ideas. Jako, że większość to komputerowe wizualizacje, do 31 maja twórcy wraz z ekipą z Bricklinka mają czas na fizyczne zbudowanie zestawów. LEGO nie przewiduje produkcji dedykowanych klocków, tak więc twórcy muszą ograniczyć się do już istniejących zasobów. Gotowe zestawy muszą zmieścić się w przedziale 400 – 4000 elementów.

Jedna ze świetnych propozycji zestawu

Od 1 czerwca do 10 sierpnia będzie można zamawiać zestawy, które pojawią się w przedsprzedaży. A będzie w czym wybierać, mamy tu m.in dworzec kolejowy (mój faworyt!), restaurację z lat 50-tych, restauracja na łodzi i jeszcze kilka innych ciekawych konstrukcji modułowych, które idealnie wpasują się do miasta LEGO! Na pewno takich propozycji brakuje w regularnej sprzedaży. Także fani zamków znajdą coś dla siebie! Świetnych propozycji jest mnóstwo, a wszystkie znajdziesz TUTAJ

Restauracja na łodzi może być jednym z faworytów

Niestety LEGO z góry założyło, że finalnie wyprodukowanych zostanie tylko 13 propozycji, a maksymalny nakład wyniesie tylko 5000 zestawów. O tym, które sety załapią się do produkcji zadecyduje kolejność zamówień. Wybrane zostaną te sety, które jako pierwsze uzbierają wymagane 3000 zamówień. Pieniądze wpłacone na zestawy z po za zwycięskiej trzynastki oczywiście zostaną zwrócone. Na pocieszenie, LEGO przewiduje wydać na wszystkie zestawy instrukcje w wersji cyfrowej, tak więc będzie można zamówić pojedyncze klocki, aby zbudować wymarzony zestaw.

Fani Castle mogą zacierać ręce

Nie wiadomo jeszcze, czy wyprodukowane zestawy zostaną zapakowane w dedykowane pudełka, wiadomo natomiast, że nie będzie drukowanych instrukcji, tylko wersje cyfrowe. Wysyłka zestawów będzie ograniczona tylko do 30 krajów, na szczęście Polska jest w gronie wybrańców!

Produkcja zestawów ma ruszyć we wrześniu, więcej informacji o tej inicjatywie jak i wszystkie propozycje, które mają szansę na produkcję znajdziesz TUTAJ