Poznaliśmy kolejne projekty z konkursu Ideas zaakceptowane do produkcji. Tym razem padło na The Starry Night oraz Sonic Manię.

Raz na kilka miesięcy pracownicy firmy LEGO wybierają spośród dziesiątek propozycji konkursowych kilka, które wkrótce zostaną oficjalnymi zestawami. I tak w kolejnej rundzie znalazło się aż 36 propozycji! To rekordowa liczbą, spośród której trzeba było dokonać wyboru jedynie dwóch zestawów. Pierwszy wybór padł na Starry Night, czyli hołd złożony wybitnemu malarzowi. Obraz, który pod koniec XIX wieku namalował Vincent Van Gogh zbudowany z klocków, zapewne zachwyci miłośników sztuki, ale rozczaruje zdecydowaną większość społeczności.

Niestety przepadło sporo fajnych projektów, które nie wpisywały się wystarczająco w politykę firmy LEGO. Drugim wybranym zestawem jest Sonic Mania, czyli wariacja na temat kultowej gry, wydanej 30 lat temu przez firmę SEGA. Sympatyczny jeżyk i jego świat na pewno pozytywnie kojarzy się dorosłym fanom LEGO, ale czy jest to materiał na zestaw?

Raczej nie prędko zobaczymy te dwie propozycje w sprzedaży, przed nimi w kolejce jest aż sześć, które były wybrane wcześniej. Już za ok. miesiąc poznamy oficjalną prezentację Kubusia Puchatka, fani z niecierpliwością czekają też na zestaw “Kevin sam w domu”, który powinien pojawić się pod koniec roku.

Projekty, które przepadły w tym głosowaniu mogą jeszcze trafić do sprzedaży dzięki programowi Bricklink AFOL Designer, które ma ruszyć wkrótce.