W przeszłości seria Town skupiała się na mocno przyziemnej tematyce jak służby mundurowe, roboty drogowe, czy prozaiczne aktywności dnia codziennego. Paradisa była czymś zupełnie nowym, powiewem świeżości w szarych latach 90-tych.

Ta całkiem długa podseria, trwająca aż pięć lat, skupiała się na ukazaniu typowo wakacyjnych, urlopowych klimatów, jej bohaterowie spędzali czas nad morzem, na plaży, w nadmorskich kurortach i kawiarenkach. Przez kolorystykę opartą głównie na dominującym kolorze pastelowo-różowym była początkowo kojarzona jako produkt dla dziewczynek, jednak z czasem odniosła też popularność wśród „męskiej” części miłośników LEGO. Dzięki temu dzisiaj jest powszechnie i co najważniejsze – dobrze kojarzona przez AFOL-i.

Zestaw Island Arcade

Jak na swoje czasy Paradisa było dość wyjątkową podserią, pierwszą skupioną całkowicie na czysto relaksujących sposobach spędzania czasu. W hotelach i kurortach ludziki paradowały w strojach plażowych chodziły na lody, spotykały się na plaży, zażywały kąpieli w morzu i basenach i oddawały się sportom takim jak windsurfing czy jazda konna. Budowle były w całości utrzymane w biało-różowej kolorystyce. Czasem pojawiła się łagodna, pastelowa zieleń, a płytki bazowe na których wzniesiono część większych zabudowań odtwarzały desenie plaż “lizanych” przez fale. W Sand Dollar Cafe (6411) pojawiła się taka wyjątkowa płyta bazowa, która nie wystąpiła już w żadnym innym zestawie.

Jeden z lepiej rozpoznawalnych zestawów serii Paradisa – Sand Dollar Cafe

Paradisa trwała od 1992 do 1997 roku. Na swoje czasy była na pewno dość unikalną i mocno odświeżającą linią, może nie tak ekscytującą jak Piraci ze swoimi strzelającymi armatami, czy Castle, jednak nie sposób odmówić jej specyficznego uroku, zwłaszcza, że tematyka skupiona wokół słońca, plaży, ciepła i wakacyjnego relaksu w szarej Polsce lat 90-tych była czymś wyjątkowym. W ramach tej serii ukazało się 19 zestawów, poczynając od tych najmniejszych jak Paradisa Barbeque składającego się z 15 klocków, po ten największe jak Rolling Acres Ranch, który zawierał aż 352 elementy.

Największy zestaw serii Paradisa.

W Paradisa zadebiutowało kilka nowych wówczas elementów takich jak lody, podniesione bazówki z fakturą niskich murów, deski windsurfingowe oraz przedstawiciele fauny, jak rzadko później wykorzystywana figurka delfina i całkowicie unikatowy dla serii kucyk, obecny dostępny jedynie w dwóch zestawach. Ciekawe były również duże zaokrąglone szyby z Poolside Paradise (6416), po latach wykorzystane przy konstrukcji butelki z zestawu Ideas Ship in the Bottle (21313). Paradisa spowodowała też niemałą rewolucję w departamencie żeńskich minifigurek, tylko tu pojawiły się nowe kobiece twarze z podkreślonymi szminką ustami oraz fryzura z upiętym wysoko kucykiem.

Przepiękny Poolside Paradise na unikalnej płycie bazowej