Największy zestaw z klocków LEGO oficjalnie ogłoszony! Miała być petarda, a jest kapiszon? Na pierwszy rzut oka Koloseum rozczarowuje.

Od kilku miesięcy było głośno, że już w listopadzie ukaże się największy zestaw w historii – Koloseum. Kilka dni temu informowaliśmy już, że właśnie 13.11.2020 LEGO oficjalnie zaprezentuje zdjęcia, zatem oto jest! Koloseum o numerze 10276 liczy 9036 elementów i przypisane jest do serii Creator Expert. Kategoria wiekowa oczywiście +18.

Na pierwszy rzut oka zestaw nie powala. Mimo ponad 9 tys. klocków, Koloseum ma “tylko” 27 cm wysokości, 52 cm szerokości i 59 cm głębokości. Zgodnie z oczekiwaniami do budowli nie ma dołączonych minifigurek.

LEGO GROUP

Cena katalogowa zestawu została ustalona na poziomie 499 euro, zatem w przeliczeniu na złotówki trzeba się liczyć z wydatkiem przynajmniej 2199 zł. Za tą kwotę dostajemy mnóstwo powtarzających się klocków, co jest gwarancją długich godzin monotonnego budowania. Przyjemność w tym zapewne odnajdą fani zabytków, wszak rzymskie Koloseum to perła światowej architektury, natomiast reszta może się wynudzić jak mops.

Oczywiście na plus trzeba zaliczyć dobre odwzorowanie detali pierwowzoru, ale ciężko, żeby było inaczej przy takiej ilości klocków.

W swojej konstrukcji zestaw przypomina nieco wydany w tym roku stadion Manchesteru United, który liczy ponad dwa razy mniej klocków, a gabarytowo mocno nie odstaje od Koloseum. Podobnych rozmiarów jest za to Tadż Mahal, który ma aż o 3 tys. elementów mniej. Rekordowa liczba klocków została osiągnięta przez wykorzystanie mnóstwa drobnych elementów 1 lub 2 studowych.

LEGO GROUP

Jak napisano na stronie oferty produktu “Kiedyś był to największy amfiteatr na świecie. Teraz to największy zestaw LEGO® w historii”. Niestety ilość nie poszła w jakość i w połączeniu z wysoką ceną zestaw raczej nie będzie hitem sprzedażowym. Zobaczymy jeszcze, jaką politykę dystrybucji przyjmą Duńczycy, bo jeżeli będzie to zestaw D2C (dostępny tylko w cenie katalogowej w oficjalnym sklepie LEGO), niewiele osób zdecyduje się na wydanie ponad 2000 zł za tę budowlę. Zestaw może odnieść sprzedażowy sukces, wszak to największy set w historii, ale warunek jest jeden – duże promocje u dystrybutorów.

W tym zestawie gustować mogą też handlarze klockami na sztuki. Jednak cena musi być dużo niższa od katalogowej.

LEGO GROUP

Zestaw dostępny będzie na oficjalnej stronie lego.com od 27 listopada. Tego samego dnia powinien być też dostępny w stacjonarnym sklepie LEGO w galerii Mokotów w Warszawie.

LEGO GROUP

Jeżeli podoba Ci się ta strona możesz pomóc w jej rozwoju kupując przez nasze linki afiliacyjne: