Żegnaj przyjacielu. Plac Zgromadzeń wyprzedany.

24.11.2023 odszedł od nas Plac Zgromadzeń…

Jedni powiedzą zestaw jak każdy inny, po co o nim pisać, tego roku znika przecież ponad 300 innych, drudzy tak jak ja, zatrzymają się na chwilę i cieplej pomyślą o Placu. Zaczynaliśmy w podobnym czasie, ja na nowo odkrywałem w sobie pasję do klocków LEGO, Plac Zgromadzeń debiutował na sklepowych półkach. Był to też jeden z moich pierwszych “dorosłych” zestawów LEGO.

Poprawcie mnie w komentarzu jeżeli się mylę, ale to do wczoraj był chyba najstarszy zestaw z bieżącej oferty LEGO? Wydany w 2017 roku jako rocznicowy z okazji 10 lecia serii Modular Buildings. Z produkcji zejść powinien już dawno, ale grzecznie przepuszczał w kolejce młodszych braci – Bistro w Śródmieściu, Warsztat na rogu. Zestaw wyjątkowy bo jeszcze do tego roku największy – 4002 elementy i jako jedyny zbudowany na 1,5 płyty bazowej.

Plac jak i dwa pozostałe modulary, które w tym roku nas opuszczą to jedne z chętniej wybieranych zestawów pod inwestycję. Czy słusznie? Nie do końca, myślę, że złote czasy modularów, które dawały 200%-300% zwrotu w bardzo krótkim czasie już minął (o Cafe Corner nie wspomnę, bo to prehistoria).

Wiadomo jednak, że coś tam warto mieć w szafie i jeżeli jeszcze nie macie lub czujecie, że macie go za mało, to w zdecydowanie najniższej cenie jest jeszcze na al.to 10255 Plac Zgromadzeń (kat. 1449.99zł) – w promocyjnej cenie 1019.15zł

We wrześniu na zamkniętej grupie Brick Investment wrzuciłem ankietę z pytaniem: Który modular jako pierwszy dobije do ceny katalogowej. Zdecydowanie wygrał Posterunek, Plac był daleko z tyłu. Osobiście postawiłem właśnie na Plac Zgromadzeń i zdania nie zmieniam, zobaczymy jak ten wpis się zestarzeje 🙂