Piraci z Zatoki Barakud, czyli największy wydawniczy hit roku 2020!

Gdy w sieci ukazały się pierwsze zdjęcia zestawu wśród społeczności zawrzało. Ciśnienie na posiadanie było tak duże, że niektórzy decydowali się płacić 200-300 zł więcej, ponad cenę katalogową, tylko, żeby jak najszybciej mieć zestaw na własność.

Piraci z Zatoki Barakud to zestaw z serii Ideas, tak więc został zaprojektowany przez fana klocków LEGO, który uzyskał 10 tys. głosów od społeczności. Oczywiście pierwowzór mocno różnił się od wersji “sklepowej”. Tym razem jednak LEGO stanęło na wysokości zadania i nie zepsuło projektu. Ba, zestaw jest tak udany, że chyba nawet zyskał na jakości.

Głównym tematem zestawu jest wyspa piratów, której trzon stanowi wrak statku. 2545 elementów zapewnia długie godziny budowania, a efekt finalny zwala z nóg. Po złożeniu zestaw “dopełni” nie jedno wnętrze.

Ogromnym atutem Piratów z zatoki Barrakud jest… Barrakuda! Tak, tak słynny okręt z 1989 roku w nieco odświeżonej wersji. Po drobnych przeróbkach z majestatycznej wyspy rozbitków można zmajstrować piękny, pełnowartościowy okręt, który swoją stylistyką nawiązuje do zestawu 6285 – Black Seas Barracuda.

LEGO GROUP

Jeżeli jesteś fanem klocków LEGO, a do tego z łezką w oku wspominasz kultowe pirackie zestawy z lat 80-tych, tego zestawu nie może zabraknąć w Twojej kolekcji. Sprawdź aktualne oferty i złap go w najniższej cenie:

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY NA ALLEGRO

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY NA CENEO

LEGO GROUP

W perspektywie kilku lat, zestaw powinien dać też zarobić inwestorom. To jedno z tych “pudeł”, które każdy inwestor powinien posiadać w swoim portfolio.

W środowisku tzw. AFOL-i (adults fans of LEGO) można zauważyć tęsknotę za latami 90-tymi, kiedy to królowały zestawy z piratami w roli główniej. Piraci z Zatoki Barakud idealnie wpasowali się w potrzebę rynku i popyt na tę pozycję powinien utrzymać się też po zakończeniu produkcji. A ta planowana jest na koniec 2021 roku, wtedy to ceny (także za używki) na rynku wtórnym powinny zacząć rosnąć.

LEGO GROUP
SeriaLEGO® Ideas
Cena katalogowa899,99 zł
Numer zestawu21322
Rok wydania2020
Liczba elementów2545
Minifigurki8

ZOBACZ OBSZERNĄ RECENZJĘ WIDEO TEGO ZACNEGO MODELU: