Tajemniczy zestaw 60691 i testy nowej technologii w klockach LEGO!

Dzisiaj na jednej ze stron LEGO, pojawiła się oficjalna zapowiedź nowych zestawów LEGO City z podserii Dżungla.

Pierwszym z nich 60691 Obóz badaczy dżungli, o którym do tej pory nie wiele było wiadomo. Dziś wiemy już, że składa się on z 1019 elementów i zawiera 3 interaktywne minifigurki.

Na pierwszy rzut oka zestawik wygląda dość prosto. Chciało by się powiedzieć, że zalatuje tutaj trochę setami 4+. Niemniej ciekawe są w nim dodatki, które zobaczycie poniżej.

źródło: brickfanatics

Zestaw zawiera jednak nowy interaktywny klocek i trzy interaktywne minifigurki, które mogą reagować na określone części zestawu, w tym ciężarówkę, helikopter i inne elementy infrastruktury. O ile figurki powiązane są w pewien sposób z efektami dźwiękowymi, to niestety nie zostało jeszcze ujawnione, do czego będzie służył nowy, interaktywny element z wulkanu. (Choć naszym zdaniem wygląda to trochę na połączenie light bricka i sound bricka).

Co ciekawe, figurki wyglądają dość normalnie i posiadają ruchome elementy. Nie wiemy więc niestety które elementy będą odpowiadały za wydawanie efektów dźwiękowych!

źródło: brickfanatics

Kolejny zestaw to 60692 Zaginiona Świątynia Krokodyli. Składa się z 294 elementów i 1 minifigurki.

źródło: brickfanatics

Ostatnim z trzech zestawów to 60693 Samolot i Wyspa Rozbitków. Na niego składa się 287 elementów i 1 minifigurka.

Zestawy te są wstępnie dostępne tylko w bardzo ograniczonej wersji do testów (w Wielkiej Brytanii), ale możliwe, że trafią jeszcze na nasz rynek.

Jak myślicie, czy minifigurki z opcją ,,mówienia” przyjęły by się na rynku?