NASA’S VOYAGER MISSION zdobył 10 000 głosów w LEGO Ideas

Ostatnimi czasy tematyka kosmosu dość często przewija się w LEGO. Zaczynając od modeli prawdziwych statków kosmicznych, po futurystyczne zestawy City, Friends czy Technic.

Nic dziwnego, że tematyka ta przewija się również w LEGO Ideas. Dzisiaj przyjrzymy się projektowi o nazwie:

THE LONELINESS OF THE VOYAGER – NASA’S VOYAGER MISSION

Jest model sondy Voyager 1 stworzony przez CuteHackler036. Jest to bezzałogowa sonda kosmiczna NASA, wystrzelona 5 września 1977 roku z Przylądka Canaveral na Florydzie. Co ciekawe jest to także najdalszy obiekt stworzony przez człowieka. Obecnie szacuje się, że na początku 2024 roku sondę dzieliła od Ziemi odległość około 162 au (ok. 24.23 miliarda kilometrów). Sygnał wysyłany przez sondę w kierunku anten Deep Space Network potrzebował ponad 22 godzin na przebycie tej drogi!

Ale wróćmy do klocków. Projekt składa się na kilka elementów:

  • Sondę kosmiczną Voyager 1
  • Tablicę NASA ze schematami statków kosmicznych
  • Miniaturowy model Układu Słonecznego
  • Złotą Płytę (12-calowy, pozłacany miedziany dysk zawierający dźwięki i obrazy wybrane tak, aby przedstawiać różnorodność życia i kultury na Ziemi)
  • Podstawkę pod sondę i planety

Całość w oryginale jest podzielona na moduły. Każdą sekcję można bez problemu odłączyć.

Standardowy disclaimer:
Pamiętajcie, że każdy projekt, który zdobędzie 10 000 głosów, trafia do wstępnej selekcji prac, podczas której, zespół LEGO Ideas analizuje wszystkie zgłoszenia i wybiera te, które zostaną wydane jako pełnoprawne zestawy w serii Ideas (choć oczywiście po przeróbkach ze strony projektantów LEGO).