Gdybyśmy mogli cofnąć czas – drugie głosowanie na projekty z lat 80-tych

Na stronie LEGO Ideas ruszyła właśnie zapowiedziana, druga tura głosowania na projekty w stylu lat 80-tych.
W ramach tego konkursu wyłonione zostaną dwa projekty, które staną się specjalnymi zestawami LEGO Ideas.

Pierwsza tura głosowania już się odbyła, a jej zwycięzcę poznamy 14 czerwca.

Dzisiaj natomiast ruszyła druga tura głosowania, w której bierze udział 5 projektów. W tym jeden z Polski!

GOLDEN GIRLS autorstwa MARTIN_STUDIO

Projekt ten (stworzony przez Marcina Konofalskiego), przedstawia scenę amerykańskiego sitcomu ,,Złotka” z 1985 roku. Serial Złotka został wyróżniony licznymi nagrodami. Produkcja jest też wymieniana jako jedna z najlepszych i najważniejszych produkcji telewizyjnych wszech czasów w amerykańskiej telewizji.

Model nawiązuje do zestawów planów filmowych, które w LEGO mogliśmy już kilkukrotnie zobaczyć na sklepowych półkach. Ten wydaje się jednak dużo bardziej skompresowany, choć detali mu nie brakuje!

Jeśli chcecie wesprzeć naszego rodaka i sprawić by już drugi projekt z naszego kraju został oficjalnym zestawem LEGO Ideas to zachęcamy do oddania na niego głosu!

GIZMO autorstwa TERAUMA

Niech was nie zmyli ten słodziak z filmu Gremliny! Mimo swojej malutkiej formy, potrafił zmienić się w coś dużo bardziej groźnego!

Model ten składa się w oryginalne z ok. 400 elementów, natomiast postać Gizmo posiada ruchome kończyny, oraz głowę.

E.T. THE EXTRA-TERRESTRIAL autorstwa JIMMI-DK

Tego sympatycznego kosmitę znają chyba wszyscy dorośli. ET. The Extra-terrestial to film wyreżyserowany przez Stevena Spielberga, który stał się najlepiej sprzedającym się filmem wszechczasów w 1982 roku.

Postać ET składa się z 374 elementów i mierzy 18.9cm wysokości. Ma on ruchome ramiona, palce i stopy, natomiast na palcu znajduje się świecący w ciemności element.

BEETLEJUICE (1988): SANDWORM HOUSE. autorstwa JUPE71345

Sok z żuka reżyserii Tima Burtona  koncentruje się wokół uroczej pary duchów Adama i Barbary, która próbuje wypędzić z domu uciążliwą Delię, Charlesa i gotycką nastolatkę Lydię Deetz. Po nieudanych próbach otrzymują pomoc od najbardziej przerażającego i zabawnego ghula:  Beetlejuice’a ! 

Projekt ten składa się z  1355 elementów i jest repliką miniaturowego modelu domu widocznego na filmie. Dom jest zwieńczony dzikim robakiem piaskowym wijącym się wokół domu i wyskakującym z dachu. W oryginalnym projekcie znajdziecie sześć minifigurek wraz z tematyczną postawką;  Beetlejuice , Pani Argentyna, Harry, Lidia, Adam i Barbara.

BIG autorstwa JULIENTHECLOWNOFTHEBRICK

Tą amerykańską komedię autorstwa Penny Marshall z Tomem Hanksem w roli głównej możecie kojarzyć z telewizji.
Opowiada ona historię 12-letnie chłopca, który przez swoje życzenie nagle uzyskał ciało 30-letniego dorosłego. Choć umysł pozostał ten sam!

Każdy użytkownik może oddać tylko 1 głos. Więc zastanówcie się dobrze, który projekt chcieli byście wesprzeć! Czas na ich oddanie macie do 27 maja!

Aby przejść do głosowania, po prostu kliknijcie powyższy tekst 😉

Wyniki drugiej tury głosowania zostaną udostępnione nie później niż 1 września 2024 r

Który projekt podoba się Wam najbardziej?