Hitowy Barad-Dur tuż za rogiem! Czy Lord of The Rings powróci na stałe do świata LEGO?

Jak dobrze wiecie już w czerwcu na rynku pojawi się piąty (licząc sety z BH) w ostatnim czasie zestaw na licencji Lord Of The Rings.

Będzie to zestaw 10333 Barad-dûr (forteca Saurona), składający się z 5471 elementów i zawierający, według przecieków aż 10 minifigurek. Całość ma opierać się na nieregularnej podstawie z lawą/skałami, a pod względem wielkości zestaw powinien mieć 83 cm wysokości i 45 cm szerokości.

Wśród nich wymienić możemy: Saurona, Usta Saurona, Frodo, Sama, Golluma, oraz 5 orków. Dwóch zielonych, białego i dwóch brązowych. Najważniejsza będzie oczywiście figurka Saurona, która będzie jego pierwszą od LEGO!

Całość ma być dostępna wstępnie w Ekskluzywnej Dystrybucji, choć niewykluczone, że tak jak Rivendell, wejdzie później do ograniczonej.

Co ciekawe, do jego zakupu w pierwszym tygodniu od premiery (a w rzeczywistości do wyczerpania zapasów), ma być dodawany zestaw GwP 40693. Ma się on składać z 269 elementów i zawiera minifigurkę Nazgula.

Jak widzimy licencja ta, mimo ogromnej przerwy, (bo na powrót czekała aż 10 lat), nadal jest dość popularna wśród fanów i kolekcjonerów. Od czasu premiery Rivendell, ponownie rozruszał się także rynek starszych zestawów z tej serii.

Grupa LEGO po ostatnich porażkach z niektórymi setami i seriami (jak chociażby Hidden Side, Vidiyo, Popiersie Czarnej Pantery czy Piłkarzyki), nadal poszukuje nowych pomysłów na utrzymanie sprzedaży.

Analogicznie pojawia się powoli acz sukcesywnie coraz więcej zestawów nawiązujących do klasycznych serii LEGO. Jak np. kolejne sety oparte o Castle czy Pirates.

Niewykluczone zatem, że seria LOTR będzie miała szansę na ponowne rozkwitnięcie i premierę kolejnych zestawów. Choć zapewne w wersji Icons, aniżeli pełnowartościowa seria pod własnym szyldem.

A Wy co o tym sądzicie? Chcieli byście zobaczyć więcej zestawów z LOTRa na rynku?