Wolfpack Castle zdobył 10 000 głosów w LEGO Ideas

Jednym z najnowszych projektów, który przekroczył właśnie próg 10 000 głosów w Programie LEGO Ideas została WOLFPACK CASTLE autorstwa BrickHammer

Fanom Castle tej frakcji przedstawiać raczej nie trzeba. Nie ukrywamy także, że w ostatnim czasie tematyka Castle powoli, choć nieustannie powraca do LEGO. Poczynając od kuźni i Zamku rycerzy herbu Lwa, po liczne reprezentacje tej tematyki w Bricklink Designer Program. Nie dziwi zatem pojawienie się jej i w programie LEGO Ideas.

Ten miniaturowy zamek, mimo swojej prostoty i wielkości zawiera dość gęsto usiane dodatki. Możemy podzielić go na 3 główne segmenty. Bramę dolną, bramę górną oraz główny dziedziniec. Choć ze względu na rozmiar, naszym zdaniem wygląda to lekko komicznie.

Pod zamkiem znajduje się jaskinia z wylotem na morze, oraz miniaturowe molo do zacumowania łódki (brak w projekcie). Z jaskini możemy po drabinie dostać się na główny dziedziniec. Całość budowli składa się z pomniejszych segmentów, które można odczepiać, by dostać się do małego wnętrza modelu.

W oryginale projekt ten składa się z 1776 elementów i zawiera 5 minifigurek:

  1. Nowy przywódca Wilczego Stada, zaciekły i przebiegły baron-rozbójnik
  2. Kusznik Wilczego Stada
  3. Strażnik Wolfpack z toporem
  4. Złodziej Wilczego Stada z włócznią
  5. Straszny duch

Wymiary po złożeniu:31,2cm długości, 26,8cm wysokości i 25,8cm szerokości.

A Wy co sądzicie? Projekt ten ma duże szanse na sukces? Czy raczej zostanie odrzucony?

Standardowy disclaimer:
Pamiętajcie, że każdy projekt, który zdobędzie 10 000 głosów, trafia do wstępnej selekcji prac, podczas której, zespół LEGO Ideas analizuje wszystkie zgłoszenia i wybiera te, które zostaną wydane jako pełnoprawne zestawy w serii Ideas (choć oczywiście po przeróbkach ze strony projektantów LEGO).