Bohaterowie kanalizacji zdobyli 10 000 głosów w LEGO Ideas.

Jednym z najnowszych projektów, który przekroczył właśnie próg 10 000 głosów w Programie LEGO Ideas został projekt ,,SEWER HEROES: FIGHTING THE FATBERG – OVERTIME” autorstwa MOCingbird.

Tą makietę możecie kojarzyć już z trzeciego przeglądu Ideas z 2022r., w którym to finalnie została odrzucona. Autor się jednak nie poddaje i prze dalej ze swoim pomysłem.

Projekt ten jest niejako uznaniem dla pracy profesjonalistów zaangażowanych w projektowanie, budowę, obsługę, zarządzanie i konserwację kluczowej infrastruktury wodno-ściekowej naszych miast, zapewniając ciągły sprawny obieg wody. Ale jego celem jest też uświadamianie ludzi o szkodliwości niektórych rzeczy, które trafiają do kanalizacji.

Makieta przedstawia przekrój budynku z kawałkiem ulicy, ale także kanał ściekowy pod nią i system kanalizacji w budynku. Dostęp do wnętrza modelu mamy praktycznie z każdej strony. A po złożeniu cała makieta ma wymiary 27cm szerokości, 22 długości i 27 cm wysokości. Co ciekawe, model jest kompatybilny z nowymi płytami drogowymi LEGO, dzięki czemu można w teorii połączyć go z makietami. (Będzie to lekko skomplikowane, przez różnicę poziomów, ale wykonalne.

Projekt ten co ciekawe wzbudził już w tym roku spore kontrowersje, będąc określonym już w mediach jako ,,żenujący”, czy też ,,chory i pokręcony”. A zaczęły się one od postów firmy Southern Water, która popierała ten zestaw jako świetny walor edukacyjny. Choć sama firma znana jest z kontrowersji odnośnie zanieczyszczenia ściekami do rzeki Test, którą otaczają nabogatsze zbiory fauny i flory spośród wszystkich rzek nizinnych w Anglii.

Jak myślicie? Projekt ten ma duże szanse na sukces?

Standardowy disclaimer:
Pamiętajcie, że każdy projekt, który zdobędzie 10 000 głosów, trafia do wstępnej selekcji prac, podczas której, zespół LEGO Ideas analizuje wszystkie zgłoszenia i wybiera te, które zostaną wydane jako pełnoprawne zestawy w serii Ideas (choć oczywiście po przeróbkach ze strony projektantów LEGO).