III Przegląd LEGO Ideas 2023 – wybrane projekty

Na platformie LEGO Ideas właśnie opublikowano wyniki III tegorocznego przeglądu Ideas. W tej edycji do finałowej paczki zakwalifikowało się aż 71 projektów. (które widzicie poniżej)

Z nich zostały finalnie wybrane tylko dwa projekty. I to właśnie te prace, zostaną oficjalnymi zestawami LEGO! Choć oczywiście czeka je jeszcze sporo przeróbek ze strony projektantów LEGO.

Wybrane projekty przedstawiamy szczegółowo poniżej:

ZMIERZCH: DOM CULLENÓW

W serii pojawi się także kolejny zestaw inspirowany dziełami kinematografii. Akonkretnie bazujący na serialu Zmierzch. Projekt ten został stworzony przez Nicka Micheelsa (LobsterThermidor). Przedstawia on klockową replikę kultowego domu rodziny Cullenów. W zestawie mają znaleźć się także minifigurki bohaterów, a takżę wilk budowany z klocków. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to może doczekamy się ciekawej Villi od LEGO.

Ogród Botaniczny


Jest to modułowy projekt Ogrodu Botanicznego, stworzony przez Valentinę Bimy ( Goannas89).

Model ten ma mieć możliwość zestawienia z zestawami typu modular, A w oryginalnej wersji zawiera ponad 3000 elementów! Co prawda nie wiemy jeszcze jak bardzo projekt zmieni się po aktualizacji od LEGO, ale wstępny projekt wygląda naprawdę nieźle.

Ich finalnego wyglądu niestety jeszcze nie znamy. Pamiętajcie że wszystkie zgłoszenia Ideas przed produkcją przechodzą przez często bardzo mocne zmiany ze strony projektantów LEGO.

Co sądzicie o wyborze tych prac?