Piraci mogą powrócić z kolejnym zestawem! Czeka nas reedycja Barakudy, czy zupełnie nowa propozycja?

Według dość ciekawych plotek, wypunktowanych między innymi przez BrickFanatics, LEGO Pirates powróci latem 2023 roku z nowym zestawem 10320 w ramach serii LEGO Icons.

Ma być to zestaw składający się z 2509 elementów, nawiązujący do ostatnich hołdów serii Castle i Classic Space, (pod postacią setów 10497 Galaktyczny Odkrywca oraz 10305 Zamek rycerzy herbu lew) które ujrzeliśmy na rynku w zeszłym roku.

Informacje te pochodzą od użytkownika Instagrama , lego_insider_news. Według niego LEGO Icons 10320 to składający się z 2509 elementów zestaw o nazwie kodowej „Vault”, co może nam sugerować, że będzie to coś naprawdę cennego. Nie wiadomo niestety czy będzie to reedycja, czy zupełnie nowy model piracki.

Według wstępnych plotek, ma on kosztować katalogowo 215$. Więc zarówno rozmiarami, jak i ceną będzie bardzo podobny do znanego nam zestawu 21322 Piraci z Zatoki Barakud. Czy jest zatem szansa na tak wyczekiwany powrót? Raczej nie, biorąc pod uwagę ostatnie podwyżki cen katalogowych – Barakuda wydana dziś kosztowałaby przynajmniej 299$.

Pamiętajcie by traktować te informacje jedynie jako plotki, które mogą się nie sprawdzić.

Jednak, gdyby na rynku miał pojawić się taki model, chcieli byście by była to re-edycja Piratów z Zatoki Barakud, czy może zupełnie nowy zestaw typu Eldorado Fortress? My osobiście chętnie zobaczyli byśmy ponownie 10210 Imperial Flagship 🙂