Bricklink Designer Program – Jak to działa?

W tym wpisie przybliżymy Wam nieco temat Bricklink Designer Program, oraz jego zasady.

Do udziału w tym programie może zgłosić się każdy, a nie tylko osoby które osiągnęły próg 10 000 głosów w programie LEGO IDEAS. Co jest zmianą w porównaniu do 1 edycji tego programu.

Projekty trafiają później do fazy głosowania, gdzie każdy może oddać głos na zgłoszone projekty. Te z największą ilością polubień, trafiają do zespołu LEGO, który weryfikuje głosy, a następnie wybiera pięć projektów, które zostają finalistami danej serii,

Po wybraniu projektów przez zespół LEGO, są one akceptowane do fazy Crowdfundingu. Każdy zestaw którego ilość minimalna zamówień wyniesie 3 tys. zostanie wyprodukowany. Jednak pamiętajcie iż maksymalny nakład każdego z tych setów (dla pierwszej serii) wynosi 30 tys. (Wzrost z wcześniejszych 15 000 i 20 000 z poprzednich edycji)/

Zestawy zostaną następnie produkowane i rozesłane do klientów w ciągu około 6 miesięcy. (Czas może się różnić w zależności od edycji).


W momencie otwarcia rundy każdy projekt otrzymuje swoją kartę na BL oraz stronie LEGO gdzie możemy go zamówić w przedsprzedaży. Każdy z tych zestawów zostanie wyprodukowany w ściśle limitowanym nakładzie. Są to więc perełki dla wielu kolekcjonerów.

Wpływa to oczywiście na czas ich dostępności. Najlepsze zestawy z 1 Rundy BDP 2021 wyszły w zaledwie kilkanaście minut.

Dlaczego warto je kupić? Są to zestawy, dość dobre inwestycyjnie. Trudno na nich stracić, z powodu bardzo małego nakładu, oraz wartości kolekcjonerskiej. Obowiązuje limit 2szt zestawu (z każdego rodzaju) na osobę. Więc w danej rundzie możecie kupić max po 2 sztuki każdego projektu.

Skrótowo należy także pamiętać o tym:

  • Każdy zestaw zostanie wyprodukowany w ilości 30 000 sztuk.
  • Na 1 osobę/gospodarstwo domowe przypadają dwie sztuki zestawu.
  • Zestawy te posiadają jedynie cyfrowe instrukcje.
  • Projekty wydawane są bez zmian ze strony LEGO. Otrzymujemy dokładnie to co widzimy na grafikach.
  • Zestawy nabijają nam punkty VIP na kontach LEGO, lecz nie łapią się na gratisy (GWP).
  • Czas realizacji i wysyłki zestawów ma potrwać ok. 6 miesięcy!
  • Zamówienia są wysyłane tylko do 30 krajów z listy dostępnej na LEGO.com.
  • Wysyłki są darmowe!
  • Płatność – LEGO nakłada chwilową blokadę na koncie/karcie, która po niedługim czasie zostaje zwolniona. Środki są jednak pobierane ponownie po wysłaniu zamówienia.

Powyższe linki do produktów i strony LEGO.pl to tzw. linki afiliacyjne. Dzięki nim uzyskujemy małą prowizję za wasze zakupy, którą przeznaczamy na rozwój naszej strony.