Sprawdźcie swoje zasoby. Oto ranking cennych figurek, które możecie posiadać.

Dzisiaj na tapet weźmiemy figurki, które występowały w normalnych (normalnie dostępnych) zestawach, a które znacząco zyskały na wartości. Kto wie? Może niektóre z nich macie w kolekcjach i nie znaliście jeszcze ich wartości.

Listę bez dwóch zdań zdominowała seria Licencyjna Star Wars, gdyż zajmuje ona ścisłą czołówkę najdroższych figurek LEGO wydanych w normalnych zestawach. (Pod uwagę bierzemy oczywiście figurki w stanie nowym). Przyjrzyjmy się im zatem:

Wraz z tym artykułem chcemy zaprezentować wam totalną nowość w naszej aplikacji app.faniklockow.pl:

A chodzi nam oczywiście o nową sekcję dotyczącą tylko figurek! Na ten moment znajdziecie tam figurki w stanie ,,nowym” oraz wykresy ich cen i zestawy w których występują.

Dział ten znajdziecie tutaj: https://app.faniklockow.pl/minifig
Oczywiście sekcja ta jest nieustannie rozwijana, więc mogą zdarzyć się lekkie błędy, a także pojawić się nowe opcje, o których będziemy informować. Wkrótce pojawi się też opcja dodawania swoich minifigurek do magazynu, na wzór tego co macie już z zestawami! Magazyny będą oddzielne.

10. sw0104 Princess Leia (Cloud City) – ta figurka pojawiła się wyłącznie w legendarnym zestawie 10123 Cloud City. Nie bez powodu nosi on miano najcenniejszego zestawu LEGO jaki kiedykolwiek powstał. (Oczywiście, jeśli mówimy o zestawach sprzedawanych przez LEGO na rynku). Wydany w 2003r. kosztował on 100$, lecz jako że była to w tamtych czasach spora kwota, dość mało osób kupiło ten zestaw. Ta figurka sama w sobie jest teraz warta ok. 1000zł.

LEGO Princess Leia Minifigure sw0104 | BrickEconomy
źródło: bricklink

9. Tlm134 Harley Quinn – Apocalypseburg – kultowa figurka Harley Quinn z największego zestawu z serii TLM – 70840 Apocalypseburg. Swoją wartość zawdzięcza rzadkości (występowała tylko w bardzo drogim zestawie) oraz co ciekawe jakości wykonania nadruków. Przez wielu uważana jest za najdokładniej odwzorowaną minifigurkę Harley Quinn. Nowa kosztuje ok. 1200zł.

źródło: bricklink

8. sw0577 Kanan Jarrus (Black Hair and Eyebrows) – figurka która występuje w pierwszym nakładzie zestawu 75053 Ghost. LEGO jakiś czas po premierze zestawu, zorientowało się, że błędnie dobrało kolor włosów i brwi w figurce tej postaci. Więc w nowszym i znacznie większym nakładzie tego samego zestawu, figurka ta ma już podmienione na ciemno brązowe włosy oraz kolor brwi. Pierwotna wersja jest warta ok. 1250zł.

źródło: bricklink

7. sw0759 Ahsoka Tano (Adult) – Tunic with Armor and Belt – Figurka dorosłej Ahsoki z zestawu 75158 Rebel Combat Frigate. Z racji swej rzadkości, oraz podbitemu między innymi przez serial Ahsoka hajpowi, figurka ta dość szybko wzrosła na wartości. Jej obecna wartość to ok. 1300zł.

źródło: bricklink

6. sw0113a Princess Leia (Hoth Outfit, Smooth Bun Hair) – Kolejny produkcyjny wariant figurki. Ta figurka była dostępna w zestawie 6212 X-wing Fighter, w jego pierwszych partiach produkcyjnych. Jednak niedługi czas po premierze zestawu, firma LEGO uznała iż włosy tej figurki nie zostały zrobione zbyt dokładnie i nakazała zmienić formę dla włosów tej figurki. Dzięki tej decyzji, późniejsze partie produkcyjne miały figurkę księżniczki z bardziej szczegółowymi włosami. Wartość tej pierwszej wersji wynosi dziś ok. 1400zł

źródło: bricklink

5. sw0105 Lando Calrissian, Cloud City Outfit (Smooth Hair) –druga już figurka z zestawu 10123 Cloud City. Obecnie wyceniana na ok. 2000zł.

źródło: bricklink

4. sw0053 Jango Fett (Balaclava Head) – stara figurka Jango Fetta z zestawu 7153 Jango Fett’s Slave I. Jest to jedyny zestaw, gdzie znajdziemy ten pojazd w tym konkretnym malowaniu. Wszystkie kolejne wersje, mają już malowanie dla Boba Fetta. Syna Jango. Dodatkowo jest to pierwsza odsłona figurki dla tej postaci w serii SW. Jej obecna wartość wynosi ok. 2400zł

źródło: bricklink

3. sw0103 Luke Skywalker (Cloud City, Tan Shirt) –Kolejna klasyczna figurka z zestawu Cloud City. Warta ok. 3200zł.

źródło: bricklink

2. sw1005 Resistance Bomber Pilot – Finch Dallow – chyba najciekawszy przykład figurki z tej listy. Była to figurka, która pojawiła się w końcówce nakładu zestawu 75188 Resistance Bomber. Pierwszy nakład tego zestawu oparty był o szkice jakie LEGO otrzymało przed premierą The Last Jedi. Jednak już po premierze filmu, LEGO zauważyło, że popełniono błąd i nie dopracowano figurki pod względem filmowym. Postanowiono więc do końcówki nakładu dodać poprawioną figurkę pilota (zmieniając anonimową figurkę), zmienić pudełka oraz instrukcje i wypuścić ten zestaw na rynek. Według kilku źródeł większość tego poprawionego nakładu trafiła do Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, przez krótki czas LEGO oferowało bezpłatną wysyłkę tych figurek/części do niej do osób, które zakupiły wcześniej pierwszą wersję programu. Choć niestety ten ,,serwisowy” nakład szybko się skończył. Wartość tej figurki na rynku wynosi obecnie ok. 3300zł.

(Oficjalny komentarz firmy: „Kiedy tworzymy zestawy LEGO na podstawie filmów, dążymy do tego, aby minifigurki i modele odzwierciedlały kultowe postacie i sceny z filmu. Z tego powodu nasze produkty są najczęściej opracowywane przez projektantów LEGO na podstawie materiałów referencyjnych z konkretnych filmów – nieruchomych obrazów, szkiców, a także w rzeczywistych filmach jako inspiracja. Opracowaliśmy zestaw Lego Star Wars Resistance Bomber (75188) na podstawie filmu „Ostatni Jedi” i po premierze filmu odkryliśmy, że jedna z minifigurek Lego w zestawie nie odzwierciedla odpowiednio sceny filmowej. W rezultacie postanowiliśmy odpowiednio dopasować zestaw, zgodnie z naszym mottem: „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Mamy nadzieję, że fani Gwiezdnych Wojen na całym świecie docenią tę dbałość o szczegóły” ).

 

źródło: bricklink

1. sw0107 Boba Fett (Cloud City – Printed Arms & Legs) – najsłynniejsza, najbardziej pożądana i najdroższa figurka z legendarnego zestawu 10123 Cloud City. Dzięki bardzo dokładnym i rzadkim na tamte czasy nadrukom na rączkach i nogach, figurka ta zyskała wśród kolekcjonerów ogromną popularność. Dzięki temu osiąga dziś wartość ok. 11 000zł.

źródło: bricklink

Posiadacie może którąś z tych figurek w swojej kolekcji? A może poszukujecie jednej z nich? Pochwalcie się w komentarzach!