LEGO znowu w górę. Grupa przedstawiła wyniki sprzedaży za I połowę roku. Jest kolejny rekord.

Grupa LEGO ogłosiła wyniki finansowe za I połowę 2022 roku. Trzeba przyznać, że są imponujące. Już zeszły rok charakteryzował się dużymi wzrostami i wydawało się, że ciężko będzie tak zdecydowanie bić kolejne rekordy. Tymczasem LEGO zanotowało aż 17% wzrost przychodów, które teraz wynoszą 27 miliardów koron. Dla porównania w 2020 roku było to “zaledwie” 15,7 miliarda! Przekłada się to na 13% wzrost sprzedaży konsumenckiej porównując z analogicznym okresem roku poprzedniego.

W 2022 r. rozpoczęliśmy dobrze i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników, które po wyjątkowym 2021 r. przekroczyły nasze oczekiwania. Pomimo globalnej niepewności, nadal osiągamy wyższą sprzedaż konsumencką i dwucyfrowy wzrost przychodów, napędzany popytem na nasz produkty – CEO Grupy LEGO Niels B. Christiansen.

Grupa LEGO przez ostatnie 5 lat notuje ciągłe wzrosty sprzedaży i biorąc pod uwagę spore podwyżki, które weszły w życie w II kwartale tego roku, jak i zbliżające się Święta, z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że cały rok 2022 zamknie się również nowym rekordem przychodów.

Najchętniej kupowane serie to Star Wars, City, Technic, Friends, Harry Potter i Icons. Więcej szczegółów dotyczących raportu znajdziecie na stronie LEGO