Nowa Zimowa wioska zaprezentowana

Właśnie pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia nowego zimowego zestawu. Zestaw 10308 Świąteczna główna ulica. Składa się on z aż 1514 elementów. Kosztuje katalogowo 479.99zł, natomiast jego premiera zaplanowana jest na 7 Października! (Wcześniejszy dostęp dla kont VIP od 3 października) Za jego zakup otrzymacie 720pkt VIP.

Sam zestaw od frontu wygląda dość dobrze. A najlepiej zdecydowanie prezentuje się model tramwaju.
Co ważne tramwaj ten będzie można wyposażyć (w kupowaną oddzielnie!) elektronikę od LEGO, gdyż jego budowa umożliwi nam puszczenie go po torach (nie załączonych w zestawie!).

A przy obecnych cenach tych podzespołów, lepiej zakupić obecny jeszcze na rynku zestaw 60197 Pociąg pasażerski (który najtaniej znajdziecie pod tym linkiem). Razem z nim nie dość, że dostaniecie potrzebną elektronikę i tory, to jeszcze sporo extra części i parę figurek. Same części kosztowały by was łącznie 339zł extra!!!

Dużym minusem zestawu jest niestety wykończenie budynków. A mianowicie ich biedne wnętrze i odsłonięty tył zabudowań. Ma to mieć funkcje zabawowe, jednakże nieco psuje klimat znany nam z poprzednich ,,zimowych,, zestawów. Patrząc na nie od razu kojarzy nam się seria City, znana z niezbyt udanych zabudowań. Szczególnie widoczne jest to gdyż zestaw sam w sobie został zaprojektowany dla serii 18!

W zestawie znajdziemy także 6 figurek. Tramwajarza (z bardzo ciekawym wzorem torsu) oraz 5 mieszkańców miasta.

Podsumowując, sam zestaw wygląda nawet dobrze, jednakże daleko mu pod względem wykończenia i odwzorowania do jego świątecznych poprzedników. Osoby, które zdecydują się na włączenie go do makiety ,,śnieżnej wioski,, na pewno czeka sporo przeróbek.
Cały zestaw możecie obejrzeć dokładniej na stronie LEGO pod tym linkiem.

Powyższe linki do produktów i strony LEGO.pl to tzw. linki afiliacyjne. Dzięki nim uzyskujemy małą prowizję za wasze zakupy, którą przeznaczamy na rozwój naszej strony.