Mamy kolejny modular! Tym razem do serii Marvel dołączył Sanctum Sanctorum.

Zestaw ma już swoją kartę produktu na stronie lego.pl widzimy, że cena katalogowa zestawu to 1199,99 zł. Jak na na ilość elementów to sporo, jednak pamiętajmy, że to zestaw na licencji, więc cena musi być wyższa o te 20 – 30%. Pocieszający jest fakt, że Sanctum szybko ma wejść do szerszej dystrybucji, więc jego cena powinna spaść poniżej 1000 zł. Zestaw w sprzedaży zadebiutuje 1 sierpnia.

Model Sanctum Sanctorum to siedziba Doktora Strange’a, składa się z 2708 elementów i wiernie oddaje kultowe sceny z dwóch filmów Marvela, „Avengers: Wojna bez granic” i „Doktor Strange w multiwersum obłędu”. Na najwyższym piętrze znajduje się mistyczne muzeum, niżej biblioteka, a na parterze, zarówno w domu, jak i na zewnątrz, tradycyjne elementy znane z filmów. W zestawie jest dziewięć minifigurek: Doktor Strange, Wong, Iron Man, Spider-Man, Ebony Maw, baron Mordo, ponury Strange, martwy Strange i Scarlet Witch.

To nie pierwsze odwzorowanie Sanctum przez LEGO. W 2018 roku wydane zostało Starcie w Sanctum Sanctorum 76108, które jednak było sporo mniejsze (tylko 1000 elementów) i nie miało zamkniętych ścian.