LEGO rozpieszcza miłośników retro klasyków. Po zamku czas na coś dla fanów Space. Galaxy Explorer powraca!

Firma LEGO świętuje w tym roku 90. rocznicę powstania i z tej okazji wprowadza na rynek kilka zestawów, które klimatem nawiązują do setów z XX wieku. Kilka dni temu pojawiła się Leśna kryjówka, a dziś na LEGO CON poznaliśmy zapowiadany już Zamek rycerzy lwa oraz Galaxy Explorer 10497, czyli zestaw nawiązujący do zestawu z 1979 roku o tej samej nazwie oznaczony numerem 928. Zestaw sprzed 43 lat możesz kupić TUTAJ.

Oryginalny Galaxy Explorer z 1979 roku

Nowy zestaw będzie dużo większy od pierwowzoru i zamiast 318 elementów będzie miał aż 1254 klocki. Do sprzedaży wejdzie 1 sierpnia w cenie katalogowej 449 zł. Oczywiście różnice widać gołym okiem, brak chociażby płyty lądowiska, czy bazy naziemnej, jednak sam model, mimo dużo większej liczby klocków i nieco współczesnym kształtom zachowuje klimat klasycznej serii Space!

Do zestawu dołączone są 4 minifigurki, które łudząco przypominają te oryginalne, kask bez szybki i kultowy nadruk na torsie to kolejny wielki plus! Statek dzięki większej ilości klocków ma też kilka smaczków jak wysuwane nogi, ładownię dla łazika z narzędziami, wnętrze z siedzeniami dla 4 astronautów i salonem z 2 łóżkami, komputerami, schowkami i wysuwaną rampą. Dołączony jest też łazik planetarny oraz robocik.

Na uwagę zasługuje też pudełko, które wzornictwem bardzo przypomina te z lat 80-tych poprzedniego wieku.