Mamy kolejną propozycję z serii Creator 3w1, która może być częściej kupowana przez AFOL-i niż dzieci.

Nieoficjalne zdjęcia Statku Wikingów o numerze 31132 krążyły po sieci już od kilku tygodni, teraz mamy oficjalną prezentację i więcej fotek.  Statek Wikingów i wąż z Midgardu, bo tak brzmi pełna nazwa zestawu będzie do kupienia od 1 czerwca za 570 zł. Dużo, ale to cena katalogowa i z czasem zestaw powinien być dostępny za ok 400 zł. Oprócz nieźle zrobionego Drakkara dostajemy jeszcze dwie alternatywne budowle, nawiązujące do mitologii nordyckiej – mitycznego wilka oraz gospodę.

Sam statek jak na przedstawiciela serii Creator 3w1 prezentuje się całkiem nieźle, jest też sporych rozmiarów, po zbudowaniu ma 42 cm długości. Zbudowany żagiel nie razi tak jak w przypadku statku piratów wydanego w ramach tej samej serii. Są też cztery minifigurki wikingów, które będą prawdziwym rarytasem na rynku. Cały zestaw ma prawie 1200 elementów.

Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że projektanci nowego statku nie czerpali inspiracji z Drakkara wydanego w 2005 roku w ramach serii Vikings. Dziś ten statek to prawdziwa perełka i cena na rynku wtórnym przebiła już 2000 zł! Obok serii Pirates, Castle, czy Western – wznowienie serii Vikings byłoby prawdziwym hitem i sprzedażowym strzałem w 10!