Spełniło się marzenie wielu fanów LEGO. Mamy oficjalną prezentację zestawu Back To The Future!

O tym, że 1 kwietnia do sprzedaży trafi słynny wehikuł czasu – DeLorean wiedzieliśmy już od kilku tygodni. Nie znaliśmy tylko daty oficjalnej prezentacji. LEGO dziś ujawniło już mnóstwo zdjęć zestawu. Tak więc słynny DeLorean z Powrotu do przyszłości ma numer 10300 i składa się z 1872 elementów. Cena katalogowa to 170 euro, czyli prawdopodobnie 799 zł.

Model po złożeniu ma prawie 36 cm długości. Ma otwierane drzwi i maskę, a kompensator strumienia, dzięki któremu bohaterowi filmu mogli podróżować w czasie jest podświetlany light brickiem. Przed premierą trwały spekulacje którą wersję wehikułu dostaniemy, w każdej z trzech części filmu DeLorean nieco się różnił. Na szczęście po drobnych modyfikacjach są wszystkie trzy!

Ogromny plusem tej pozycji są minifigurki doktora Emmeta Browna oraz Martyego McFly’a. Tych zabrakło np. w ECTO-1. Zestaw oczywiście nie jest w skali minifigurki i postacie komicznie wyglądają w środku, jednak dla fanów filmu jest to cenny dodatek. Projektanci dorzucili też kilka innych charakterystycznych elementów z filmu jak np. latającą deskorolkę, czy pudełko z plutonem.

Set ogólnie prezentuje się bardzo ładnie, ale niestety ma jedną wadę – naklejki. Zawsze będę to powtarzał, że w zestawach exclusive wszystkie klocki powinny być z nadrukiem, tu dostajemy arkusz z naklejkami jak w LEGO Friends.

Wielu AFOL-i zazwyczaj czeka, aż zestaw wejdzie do szerszej dystrybucji, żeby kupić taniej. W tym przypadku myślę, że nie tylko ja 31 marca tuż po północy dokona zakupu na stronie LEGO. Jeżeli jednak możesz poczekać, zestaw powinien być dostępny już w lipcu u dystrybutorów za ok. 600 zł.

Więcej zdjęć, opisów, a także świetny film promocyjny zestawu (najlepszy od LEGO jaki widziałem) znajdziecie na karcie produktu TUTAJ