Największy zamek w historii nadchodzi! Fani serii Castle mogą szykować się na zakupy.

Głód zestawów w klimacie kultowej serii Castle jest ogromny. I choć w ostatnim czasie LEGO wydało kilka propozycji, czy to Średniowieczny Zamek z serii Creator 3 w 1, Średniowieczną kuźnię, czy Zamek w lesie w ramach programu Bricklink Designer Program to i tak zdecydowanie brakuje większej ilości setów z tej tematyki. Wszystko wskazuje na to, że w połowie roku fani dostaną więcej, dużo więcej, bo szykuje się budowla z prawdziwego zdarzenia!

Najnowsza propozycja ma się ukazać w sierpniu pod numerem 10305 i nawiązywać do kultowego King’s Castle z 1984 roku. Być może projektanci zainspirują się też innymi budowlami z lat późniejszych, gdzie rządził także król Lew, czyli Royal Knight’s Castle (6090) i King Leo’s Castle (6098). I choć zestaw niemal na pewno nie będzie na podniesionej płycie bazowej to i tak gabarytem i liczbą elementów pobije swoich poprzedników. Póki co znamy orientacyjną cenę katalogową, która ma wynosić ok. 1600 zł a to oznacza, że zamek może mieć nawet 4 000 elementów i sporo minifigurek. Na to fani Castle czekali od lat!

Royal Knight’s Castle z 1995 roku

Zestaw ma być wydany z okazji 90-lecia powstania firmy LEGO. O tym jaka tematyka będzie reprezentowała zestaw okolicznościowy, zdecydowali sami fani w głosowaniu, które odbyło się w zeszłym roku.