LEGO znowu podrożeje. W ciągu kilku miesięcy niektóre zestawy w górę prawie 20%!

Tanio już było. Po tym jak w zeszłym roku wiele zestawów LEGO podrożało, wydawało się, że na jakiś czas duńska firma nie będzie raczyła nas kolejnymi podwyżkami. Niestety rosnące koszty produkcji i dystrybucji sprawiły, że nieoczekiwanie od 1 marca wiele popularnych zestawów dla dorosłych i nie tylko, będzie miało nowe ceny katalogowe. Trudno w to uwierzyć, ale sytuacja zaskoczyła chyba samo LEGO, stąd zestawy, które znalazły się w katalogu na 2022 rok mają stare ceny! Druk katalogów jest zatwierdzany zazwyczaj w IV kwartale, zatem wtedy nie planowano jeszcze podwyżek.

Uwzględniając pierwszą falę podwyżek, niektóre sety podrożeją prawie o 20%. Takimi przykładami są chociażby Księgarnia (10270), czy Dom strachu (10273). To procentowo. Jeszcze bardziej na wyobraźnię działają nowe ceny tych najdroższych zestawów, które wzrosną nawet o kilkaset złotych! Poniżej wybrane zestawy z ich nowymi cenami katalogowymi oraz linki do wybranych ofert w niższych cenach:

W ciągu kilku miesięcy Dom strachu podrożał o 200 zł

Oczywiście nie oznacza to, że akurat od 1 marca będziemy płacić u dystrybutorów automatycznie więcej za te zestawy. Część zamówień składanych na początku roku, która jest już w magazynach, lub niedługo dojedzie, powinna mieć jeszcze “stare” ceny. To jednak nie potrwa długo. Biorąc pod uwagę problemy z dostępnością klocków u producenta, jak i duży popyt, wynikający częściowo ze spekulacyjnych zakupów pod inwestycję – sklepy mogą już nie oferować takich rabatów jak chociażby w zeszłym roku. To w połączeniu z wyższymi cenami katalogowymi spowoduje, że wiele zestawów +18 stanie się dobrem luksusowym, na które coraz mniej osób będzie mogło sobie pozwolić.