Mamy dwa kolejne zestawy serii Ideas! Takiego kontrastu nie było jeszcze nigdy! Jeden HIT i jeden KIT?

Kolejny przegląd LEGO Ideas zakończony. Tym razem w finale mieliśmy 34 projekty, które uzyskały 10 000 głosów poparcia pomiędzy majem, a wrześniem 2021 roku, tym razem jest jednak duży niesmak.

Jury konkursu wybrało dwa projekty, które zostaną wdrożone do produkcji. Pierwszy będzie na pewno hitem, to domek w lesie, z którego ucieszy się wielu twórców makiet. Finalny zestaw powinen mieć ponad 2000 elementów, dwie minifigurki i trochę zwierząt. Nie zabraknie też wielu detali tej charakterystycznej budowli w kształcie litery A. Fani modularów już zacierają ręce! Projektanci LEGO będą musieli popracować nad dachem, bo uzyskać taką fakturę z klocków nie jest łatwo. Więcej informacji o tej budowli, jak i więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

Drugi projekt to ewidentnie zagranie marketingowe pod rynek azjatycki, na który to LEGO coraz odważniej kieruje swoje produkty. Projekt to scena z teledysku Dynamite, autorstwa niezwykle popularnego zespołu BTS z Korei Południowej. Zespół to przedstawiciel gatunku K- Pop i tylko na oficjalnym kanale YT wytwórni HYBE LABELS utwór ma 1,4 mld wyświetleń!

Niestety BTS Dynamite zdecydowanie odstaje od reszty projektów i o jego wyborze zdecydowały chyba tylko sugestie księgowych. Nie przeczę, że zestaw może być hitem sprzedażowym w krajach azjatyckich, gdzie ten zespół jest bardzo popularny, jednak konkurs Ideas powinien mieć jeszcze inne kryteria wyboru niż sam zysk. Projekt wygląda jakby był stworzony przez dziecko na szkolnych zajęciach z informatyki. Finalna wersja będzie musiała być podrasowana przez projektantów LEGO, a wręcz stworzona niemal od nowa. To będzie prawdopodobnie jeden z tańszych zestawów Ideas zawierający mniej niż 1000 elementów. Więcej o tym projekcie możecie przeczytać TUTAJ.

Oba zestawy zobaczymy dopiero w 2023 roku. W kolejce do wydania czeka pięć innych projektów z poprzednich przeglądów. Przy okazji ogłoszenia wyników dowiedzieliśmy się też, że niestety zestaw “Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”, który był rozważany, nie zostanie wydany. Kolejny przegląd odbędzie się w wakacje i wystartuje w nim 36 projektów.

Tego zestawu jednak nie zobaczymy na sklepowych półkach

Poniżej prezentacja wszystkich projektów, które brały udział w tym przeglądzie. Jako ciekawostkę dodam, że wg ankiety przeprowadzonej przez popularny serwis branżowy Stone Wars, BTS Dynamite zajął ostatnie miejsce… W czołówce były z kolei takie sety jak: Van drużyny A, Knight Rider, czy Imperial Island Fort.