Porzućcie nadzieję. Barakuda odpłynęła na zawsze?

To już pewne. Na oficjalnej stronie LEGO, zestaw Piraci z Zatoki Barakud (21322) otrzymał status: produkt wycofany. Przez kilkadziesiąt tygodni widniał jako “wyprzedany” i część fanów pirackich klimatów łudziła się, że zestaw będzie jeszcze do kupienia chociażby w cenie katalogowej.

Oczywiście nie jest to wielkie zaskoczenie. Plotki o tym, że zestaw ma być wycofany pojawiły się już na początku sierpnia. Wtedy był ostatni dzwonek na zakup setu w dobrej cenie. W kolejnych tygodniach cena rosła, a zestaw okazjonalnie był jeszcze dostępny na stronie lego.com i LEGO storach.

Wycofanie Piratów było zaskoczeniem dla wszystkich. Hit sprzedażowy z 2020 roku miał być z nami przynajmniej o końca 2022 roku. LEGO zakończyło produkcję z tylko sobie znanych względów, stąd wielu inwestorów nie zdążyło w porę kupić wystarczającej ilości. Zestaw w ciągu pół roku, kiedy to był do nabycia za ok. 650 zł, już podwoił swoją cenę. Zatem jeżeli jeszcze nie kupiłeś Piratów z Zatoki Barakud, a chcesz mieć go w swojej kolekcji, raczej nie ma co zwlekać. Cena w kolejnych miesiącach będzie tylko rosła.

Czy możemy spodziewać się reedycji zestawu, jak w przypadku rakiety Apollo Saturn V? Jest taka szansa. Jedna z teorii głosi, że zestaw ponownie trafi na rynek w odświeżonym, czarnym pudełku w drugiej połowie roku. Druga, że LEGO planuje sprzedać jeszcze sporą pulę zestawu subskrybentom programu VIP, który już wkrótce ma wejść w życie.