Najnowszy modular ujawniony! To Boutique Hotel, który do kupienia będzie już od 1 stycznia 2022.

Jak co roku w okolicach grudnia debiutuje kolejny budynek z kultowej już serii Modular Buildings. Przecieki co to będzie pojawiały się już od kilku tygodni, ale tym razem ciężko było o jakieś nieoficjalne zdjęcia. Musieliśmy poczekać na oficjalną prezentację LEGO i tak Hotel butikowy otrzymał numer 10297, będzie składał się z 3066 elementów. Sprzedaż startuje 1 stycznia 2022 roku, początkowo będzie dostępny tylko w oficjalnych kanałach sprzedażowych LEGO. Cena katalogowa zestawu prawdopodobnie będzie na poziomie 899 zł.

źródło: LEGO

Set składa się z trzech kondygnacji, na których znajdziemy lobby z galerią sztuki, pokoje hotelowe i luksusowy apartament. Do budynku doklejony jest też stylowy taras z piękną palmą. Budynek zwieńczony jest kopułą, na dachu znajdziemy też “świetliki”.

źródło: LEGO

W zestawie znalazło się miejsce dla siedmiu minifigurek i na szczęście tym razem nie ma naklejek! Wszystkie zdobione klocki są z nadrukami. Zestaw będzie serwowany w czarnym pudełku z oznaczeniem +18. Niestety opakowanie nie do końca koresponduje z zawartością. Niby modular adresowany jest do dorosłych, ale projekt wydaje się zbyt “cukierkowy”. Podobnie było już rok temu z Posterunkiem policji i raczej ten trend będzie kontynuowany. Niemniej najnowszy modular może się podobać, będzie też dużo frajdy przy budowaniu.