LEGO opublikowało pierwsze oficjalne zdjęcia nowych zestawów, które były sprzedane w ramach Bricklink Designer Program.

Choć sprzedaż zestawów w ramach pierwszej rundy Bricklink Designer Program zakończyła się już prawie pół roku temu, dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów na temat zestawów, które zakwalifikowały się do produkcji. Przypomnijmy, że całkowity nakład każdego z zestawów to tylko 10 000 sztuk. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Unikatowe zestawy będą zapakowane w stylowe pudełka, nieco minimalistyczne, mocno odbiegające od designu opakowań oficjalnych zestawów. Mamy tu m.in logotyp firmy LEGO i Briclklinka, nazwę zestawu, jego numer, czy ksywę projektanta. Przypomnę, że w tych zestawach nie ma drukowanych instrukcji, będą dostępne online.

Poniżej pełna lista zestawów, które wkrótce będą rozsyłane do klientów. Prawdopodobny termin wysyłki to styczeń:

CASTLE IN THE FOREST

GREAT FISHING BOAT

KAKAPO

SEJF

PURSUIT OF FLIGHT

Oprócz frajdy z budowania i posiadania tak unikatowych zestawów, fani klocków, którzy zamówili wyżej wymienione zestawy mogą liczyć na spory zysk w przypadku odsprzedaży na rynku wtórnym. Najdroższy na pewno będzie Zamek w lesie, który już w momencie przedsprzedaży był wystawiany na ebay.com za ponad 3000 zł! Myślę, że w momencie otrzymania fizycznych zestawów ceny transakcyjne na naszym rodzimym allegro będą oscylowały w granicy 2000 zł – 2500 zł. Przypomnę, że zestaw był do kupienia za 650 zł.