Pojawiły się dwa kolejne zestawy na Chiński Nowy Rok. Na szczególną uwagę zasługuje lodowisko.

Rodzina zestawów z serii Chiński Nowy Rok powiększa się. Do tej pory wyszło ich siedem, teraz dołączają dwa kolejne. To Nowy Rok Księżycowy – Festiwal Lodu (80109) oraz Nowy Rok Księżycowy – tradycje (80108).

Chińskie zestawy cieszą się coraz większą popularnością, mimo, że są dostępne zazwyczaj tylko w cenach katalogowych, ponieważ nie ma ich w szerszej dystrybucji. Mimo to, są nieźle wycenione, LEGO oferuje tu dużo klocków i minifigurek oraz ciekawe konstrukcje.

Nowy Rok Księżycowy — tradycje

Z dwóch nowości ciekawszą propozycją wydaje się Lodowy Festiwal. Zestaw, jak sama nazwa wskazuje przedstawia bardzo fajnie odwzorowane lodowisko wraz kilkoma mniejszymi budowlami. Set na pewno fajnie wpasuje się w niejedną makietę miasta, lodowisko to element, który do tej pory nie był często przedstawiany przez firmę LEGO.

Lodowisko powinno być też ciekawym materiałem pod inwestycję. Zestaw w sprzedaży będzie prawdopodobnie tylko przez rok, do tego w mocno ograniczonym nakładzie.

Nowy Rok Księżycowy — Festiwal Lodu

Niestety, zestawy nie trafią pod choinkę jako świąteczny prezent. Zamawiać je można dopiero od 26 grudnia. W przypadku Festiwalu Lodu cena katalogowa wynosi 449,99 zł, tradycje są wycenione niżej, na 329,99 zł.