LEGO Home Alone już jest – i Ty zbuduj willę z “Kevin sam w domu” z klocków!

LEGO Home Alone

Klockowy dom McCallisterów z kultowej komedii bożonarodzeniowej pt. “Kevin sam w domu” będzie do kupienia już 1 listopada! Na zestaw składa się niemal 4000 elementów, zawiera 5 minifigurek i przepełniony jest mnóstwem smaczków znanych z filmu!

>>> Parę słów o LEGO Home Alone na kanale Fani Klocków <<<

Dom Kevina z LEGO

A kto nie oglądał pierwszej części “Kevina” choćby… 10x. Ja sam widziałem go kilkadziesiąt razy i znam na pamięć, jak zresztą pewnie 99% z nas. LEGO nie mogło więc pójść na skróty i musiało stworzyć zestaw, który spodoba się najbardziej wymagającym fanom filmu!

Źródło: LEGO Ideas
Kevin, Marv i Harry. Źródło: LEGO Ideas

Wielka willa McCallisterów w formie klockowej jest oczywiście nieco uproszczona, ale zawiera wiele szczegółów znanych z filmu. Jej front ze świetnie odwzorowanymi oknami otwiera się niczym domek dla lalek Barbie, przez co uzykujesz dostęp do wielu pomieszczeń. Zanim do nich przejdziemy, parę słów o figurkach – jest tu oczywiście tytułowy Kevin grany przez Macaulaya Culkina, Harry (Joe Pesci) i przezabawny Marv. Dwa pierwsze minifigi mają krótsze, ale ruchome nóżki. Jest też stary Marley z łopatą i oczywiście Kate, mama Kevina. Obok willi nie mogło zabraknąć ważnego dla całej fabuły filmu domku na drzewie, no i furgonetki Harry’ego i Marva. No dobrze, a jak prezentują się poszczególne pomieszczenia?

Salon. Źródło: LEGO Ideas

Salon – filmowy salon jest bogato przyozdobiony na Święta – jest tu choinka i pełno innych dekoracji. Na podłodze rozłożona jest zabawkowa ciuchcia z plakatem Michaela Jordana. LEGO się postarało i wypełniło całą przestrzeń wieloma klockami i szczegółami. Spójrz na te skarpety na prezenty!

Kuchnia. Źródło: LEGO Ideas

Kuchnia – pełno tu elementów znanych z filmu – jest pizza (oczywiście z serem) i Marv zaglądający do środka przez drzwiczki. Nie zabrakło też palnika, który “przyozdobił” głowę Harry’ego. Z kuchni można zrzucić w szybie żelazko do piwnicy. Ale zaraz – gdzie strzelba, z której Kevin strzelił prosto w głowę Marva? Ta wciąż wisi powieszona w pokoju Buzza!

Piwnica. Źródło: LEGO Ideas

Piwnica – jedna z najciekawszych lokalizacji nie tylko w filmie, ale i w tym zestawie LEGO! Znajduje się tu demoniczny piec, którego zawsze bał się Kevin, jest wspomniane śmiercionośne żelazko, pralka i inne elementy wyposażenia. Nie ma za to gwoździa na schodach!

Klatka schodowa. Źródło: LEGO Ideas

Klatka schodowa – to tu Harry stracił swój złoty ząb w filmie. Projektanci LEGO zadbali o wierne odwzorowanie fabuły – są schody i puszka farby(?), którą można zrzucić na lince w naszych rabusiów. Jest też oczywiście wielki ptasznik Buzza (brata Kevina).

Jadalnia. Źródło: LEGO Ideas

Jadalnia – rozpoznasz ją od razu; jest tu parę pułapek i wentylator wydmuchujący pióra prosto w nieszczęsnego Harry’ego. Bardzo ciekawie prezentują się krzesła przy wigilijnym stole i zegar w rogu pomieszczenia.

Oczywiście to nie cały dom! Jest też cały strych, pokój Buzza, główny hol czy łazienka. Wszystko pełne szczegółów i wszędzie można się dostać – otwierane są nie tylko ściany domu, można też ściągnąć cały dach!

Widok od tyłu. Źródło: LEGO Ideas
Źródło: LEGO Ideas

A Tobie jak podoba się dom Kevina w wersji LEGO? Mimo pewnych uproszczeń na zestaw i tak składa się niemal 4000 elementów, a katalogowo wyceniony jest na 1099 zł.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO

Home Alone (21330)

  • Seria: LEGO Ideas

  • Liczba elementów: 3955

  • Liczba figurek: 5

  • Premiera: 1. listopada 2021

  • Cena w dniu premiery: 1099 zł