Nieoficjalnie. Znamy już kolejny modular, który zadebiutuje na początku stycznia 2022. Ma to być hotel połączony z galerią sztuki.

Kto z nas nie lubi modularów!? To od nich wielu dorosłych rozpoczęło ponowną fascynację klockami LEGO. Seria wystartowała w 2007 rok, w którym to zadebiutował Cafe Corner, do dziś ukazało się aż 16 kamieniczek (uwzględniając Market Street). Teraz czekamy na tą 17-stą. Do niedawna na giełdzie potencjalnych pomysłów przewijał się szpital, który na pewno byłby hitem! Później pojawił się hotel i faktycznie prawdopodobnie hotel będzie stanowił znaczną część budynku, ale zestaw ma być wzbogacony o galerię sztuki.

Co ważne, budynek ma być narożny, co nasuwa pewne skojarzenia ze wspomnianym już Cafe Corner, w którym również mieścił się hotel. Wg. plotek projektanci LEGO tym razem wprowadzili jednak pewną zmianę. Modular nie jest zbudowany pod kątem 90 stopni, ale zwęża się, podobnie jak słynny nowojorski Flatiron Building. Takie rozwiązanie na pewno uatrakcyjni proces budowania.

Na oficjalną, pełną prezentację przez LEGO musimy poczekać do grudnia, nieoficjalnych zdjęć możemy się zapewne spodziewać nieco wcześniej. Na dziś wiemy jeszcze, że nowy modular ma otrzymać numer 10297 i oczywiście będzie wydany w czarnym pudełku z oznaczeniem +18. Zestaw prawdopodobnie będzie miał powyżej 3000 elementów, a katalogowo może być wyceniony na 899 zł.