Wyniki finansowe LEGO za I połowę 2021 r. Niesamowity wzrost sprzedaży i zysków!

LEGO Creator Expert Police Station

LEGO może pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi w pierwszej połowie bieżącego roku! W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2021 włącznie zanotowano dwucyfrowe, a w niektórych przypadkach nawet trzycyfrowe wzrosty!

Świetne wyniki LEGO 2021

Jak bardzo wyniki finansowe LEGO są świetne? Otóż w pierwszej połowie 2021 roku sprzedaż wzrosła aż o 36% w porównaniu do analogicznego okresu rok temu. Sprzedaż zamknęła się w wysokości 23 miliardów koron duńskich, a więc około 3,1 mld euro, co przełożyło się na 46% więcej przychodu. Wynik operacyjny wzrósł o 104%, a zysk netto aż o 140%! Osiągnął tym samym 6,3 mld koron duńskich, czyli około 850 mln euro.

Realizacja tak rewelacyjnych wyników była możliwa m.in. dzięki mniejszym ograniczeniom spowodowanych pandemią COVID-19 niż w pierwszej połowie 2020 roku. Jak się jednak okazuje, LEGO nie jest tutaj wyjątkiem – inni giganci świata zabawek, a więc Mattel i Hasbro, również zaprezentowali bardzo dobre wyniki za II kwartał 2021.

Źródło: LEGO

25% tegorocznych zysków Grupy LEGO trafiło do Fundacji LEGO, która w tym samym czasie przekazała około 1,5 mld koron duńskich (ok. 200 mln euro) na cele charytatywne. Duńczycy zapowiedzieli też przekazanie kolejnych 150 mln euro na pomoc w walce z COVID-19.

Ciekawie prezentuje się pierwsza piątka z najlepszymi wynikami:

  • LEGO City
  • LEGO Star Wars
  • LEGO Technic
  • LEGO Creator Expert
  • LEGO Harry Potter

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie LEGO.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO