Klocki LEGO dla fanów Dumy Katalonii – debiutuje 10284 Camp Nou!

LEGO Camp Nou

FC Barcelona to bez wątpienia jeden z najbardziej utytułowanych i medialnych klubów piłkarskich na świecie. Pod względem liczby kibiców może z nią rywalizować jedynie Real Madryt oraz Manchester United i to właśnie fani Blaugrany ucieszą się z aż dwóch nowych zestawów LEGO – Camp Nou oraz 40485 FC Barcelona Celebration Set!

Stadion Camp Nou z LEGO

Messi, Ronaldinho, Maradona, Ronaldo (ten brazylijski), Romario – to tylko niektórzy najwięksi w historii futbolu, którzy grali w charakterystycznych bordowo-niebieskich strojach. Co prawda FC Barcelona przechodzi od pewnego czasu kryzys finansowy skutkiem którego z klubu odszedł Lionel Messi, ale dla fanów Dumy Katalonii czeka miła niespodzianka w postaci dwóch dedykowanych zestawów LEGO.

LEGO Camp Nou
Źródło: LEGO

O pierwszym z nich, a więc legendarnym stadionie Camp Nou, pisaliśmy już w lipcu. Jego debiut w sprzedaży ma miejsce właśnie dzisiaj! Ogromny stadion 18+ zbudowany jest z 5509 klocków, a więc znacznie więcej niż Old Trafford z 2020 roku (3898 elementów). Jego polska cena wynosi 1499,99 zł. Trzeba przyznać, że projektanci LEGO wiernie odtworzyli dość skomplikowany i asymetryczny kształt trybun. Gustownie prezentuje się także jego pudełko. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów FC Barcelona!

Zestaw można już zamawiać na stronie lego.com, póki co mamy ograniczenie do 1 sztuki na konto.

Źródło: LEGO

Druga nowość to zestaw będący idealnym prezentem dla każdego kibica Barcy. Set o numerze katalogowym 40485 składa się w sumie ze 178 elementów i zawiera 5 minifigurek w charakterystycznych pasiastych uniformach FC Barcelona. Ładnie prezentuje się też uliczna latarnia. Z ciekawszych części należy wymienić z całą pewnością wspomniane torsy (5 sztuk), dużą flagę z herbem klubu i małą w barwach Katalonii. Niestety drukowane są jedynie torsy.

Źródło: LEGO

Zestaw sygnowany znakiem 18+ w gustownym czarnym pudełku jest dostępny jako bonus w programie VIP do LEGO 10284 Camp Nou.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO

40485 FC Barcelona Celebration Set

  • Seria: LEGO Creator Expert
  • Liczba elementów: 178
  • Liczba figurek: 5
  • Premiera: 1 września 2021
  • Cena w dniu premiery: bonus do Camp Nou

10284 Camp Nou

  • Seria: LEGO Creator Expert
  • Liczba elementów: 5509
  • Liczba figurek: 0
  • Premiera: 1 września 2021
  • Cena w dniu premiery: 1499,99 zł