Ostatnia nadzieja dla fanów Castle? Jest szansa na nowy i świetny zamek – LEGO Ideas The Medieval Fortress (Castle)!

LEGO Ideas Medieval Fortress

Do wrześniowego przeglądu LEGO Ideas rzutem na taśmę załapała się średniowieczna twierdza! To 31. projekt, jaki będzie analizowany przez projektantów LEGO już w przyszłym miesiącu. Górska forteca wygląda naprawdę świetnie i pewnie każdy fan Castle będzie trzymał za nią kciuki!

Świetny zamek LEGO Ideas!

Średniowieczny zamek zaprojektował Francuz Thomas Lajon (znany też pod pseudonimem LEt.sGO), który działa na platformie Ideas już od ok. 2 lat. To jego kolejny tegoroczny projekt, ale niejedyny, który trafi do wrześniowego Przeglądu LEGO Ideas – jest też autorem Medieval Tavern! I bardzo dobrze, bo to kawał dobrego MOC-a!

Źródło: LEGO Ideas

Średniowieczna twierdza została zbudowana na skale, a do głównej bramy prowadzi kamienny most z wieżyczką wartowniczą. Znakiem rozpoznawczym fortecy są wysokie i nieco baśniowe wieże obronne. Szczególnie okazale prezentuje się główna baszta zbudowana na planie kwadratu (reszta na planie koła), która składa się z kilku poziomów. Ale najważniejszą cechą jest modułowość konstrukcji z zachowaniem kapitalnego i realistycznego wyglądu! Pamiętasz zamki LEGO z lat 80. i 90.? Te pierwsze były budowane zwykle na nudnej płaskiej płytce, a te z kolejnej dekady na ciekawej płytce bazowej 3D, przez co wyglądały znacznie lepiej. Minusem był brak możliwości aranżacyjnych – dzięki murom na zawiasach twierdze LEGO z lat 80. można było “otwierać” i konfigurować wedle uznania. Nowy projekt LEGO Ideas “The Medieval Fortress (Castle)” łączy obie zalety!

Źródło: LEGO Ideas

Spójrzcie sami: fortecę zbudowaną na skale można swobodnie eksplorować! Otwierając jej dwa skrzydła uzyskujemy m.in. dostęp do zamkowych lochów i zbrojowni. Wow! Ale to nie koniec zalet twierdzy. Francuski projektant nie zapomniał nie tylko o wcześniej wspomnianych wieżyczkach z bogato zdobionymi gzymsami, ale też o budynkach cywilnych. Dostajemy więc zawieszony nad urwiskiem młyn z kołem wodnym (super pomysł) i coś na wzór spichlerza czy innego budynku gospodarczego z kramem. Dachy tych konstrukcji są zdejmowalne. Tegoroczny zamek z Creatora może się chować!

Źródło: LEGO Ideas

Na imponujący projekt “The Medieval Fortress (Castle)” ma składać się 3000 elementów i 8 ludzików. Wśród nich jest król, królowa (lub księżniczka), 4 rycerzy i 2 chłopów. Szczerze? To chyba mój osobisty faworyt spośród wszystkich projektów, które już we wrześniu pójdą “pod lupę” projektantów LEGO. Mam nadzieję, że po wielu latach na sklepowych półkach zagości wreszcie porządny zamek – “The Medieval Fortress (Castle)”!

Źródło: LEGO Ideas

Średniowieczna twierdza to obecnie ostatni projekt (nr 31), jaki na pewno trafi do Przeglądu LEGO Ideas. Od momentu naszej publikacji The Nanny (nr 28), wymagany próg 10000 głosów przekroczyły jeszcze (wg mnie naprawdę kiepski, a piszę to jako wielki fan Tolkiena) Minas Tirith i bardzo ładna kamienica The Apartement.

Oto wszystkie projekty, które trafią do wrześniowego Przeglądu LEGO Ideas (stan na 25.08.2021):

 1. Imperial Island Fortress
 2. Movie Set
 3. Lifeguard’s Shack
 4. A-Frame Cabin
 5. Spaceballs
 6. Costume Shop
 7. BTS Dynamite
 8. Boston Dynamics Spot
 9. Medieval Tavern
 10. Tavern Under Snow
 11. Women of Computing
 12. Working Minigolf Course
 13. Brick Walk
 14. Medieval Harbor
 15. Floating Island
 16. Scooby Doo Mystery Machine
 17. Aircraft Engine Workshop
 18. Airport Firetruck
 19. Gamestop Classic Store
 20. Traditional German Cottage
 21. Outer Solar System Expansion
 22. Knight Rider: KITT and the Flag Mobile Command Unite
 23. Jaws
 24. Nyhavn Copenhagen
 25. Basemate & Sewerage
 26. John’s Medieval Wartermill
 27. Carl’s House
 28. The Nanny
 29. Minas Tirith
 30. The Apartement
 31. The Medieval Fortress (Castle)

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO