Drugi oficjalny sklep LEGO otwarty! Znowu zjawiły się tłumy. Warto było odstać swoje, bo do zakupów jest sporo gratisów.

To już drugi w Warszawie i zarazem drugi w Polsce oficjalny sklep LEGO. Po punkcie w centrum handlowym Westfield Arkadia przyszedł czas na Galerię Mokotów. Jak to na otwarciu, swoje trzeba było odstać, pierwsi śmiałkowie zjawiali się już po 6 rano. Tak więc za czym kolejka ta stoi? Chyba głównie za gratisami, których do zgarnięcia mamy, lub mieliśmy, zależy kiedy to czytacie, aż cztery!

I tak, za wydanie 430 zł dodawany jest miniaturowy but adidasa, po przekroczeniu 540 zł miniaturowy sklep LEGO, a za zakupy powyżej 880 zł dochodzi jeszcze trzeci gratis, czyli żaglówka. Oczywiście nakład jest ograniczony. Tak na dokładkę, za zdjęcie z warszawską syrenką i wrzucenie zdjęcia na Instagram, wraz z oznaczeniem specjalnymi hasztagami, sprzedawcy dorzucają jeszcze miniaturową wersję syrenki, których niestety jest tylko 150 sztuk.

Co do samego sklepu, to poza bogata ofertą zestawów, także tych ekskluzywnych dla dorosłych, jest stanowisko do tworzenia własnych minifigurek. Oczywiście w teorii, bo mamy pandemię i musimy posiłkować się już gotowymi wariantami, pakowanymi po trzy sztuki. Jest też ściana pick a brick, gdzie jednak samemu nie można grzebać, wybrane klocki podaje pracownik sklepu.

Oficjalne LEGO story mimo cen katalogowych cieszą się dużą popularnością. Punkty VIP, częste gratisy, bogaty wybór i możliwość obcowania z tyloma zestawami naraz – przyciągają. Fani klocków z innych miast mają nadzieję, że także w innych lokalizacjach LEGO otworzy swoje placówki. Jeszcze w tym roku otwarcie planowane jest we Wrocławiu, w przyszłym roku być może zobaczymy sklepy LEGO w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu. Grupa LEGO na całym świecie ma ponad 700 LEGO storów, najwięcej oczywiście w USA.