Toyota GR Supra z… klocków LEGO na 35-lecie modelu. Można nią jeździć!

Toyota Supra LEGO 1:1

Toyota Supra trzeciej i czwartej generacji to istne legendy motoryzacji. Nic dziwnego, że po latach przerwy przyszła wreszcie kolej na Suprę V, a teraz na Suprę… z klocków LEGO! Z okazji 35. urodzin Toyoty Supry powstała jej replika z LEGO w skali 1:1. Nie jest to statyczna makieta – ten pojazd jeździ, skręca i hamuje! W dodatku wygląda naprawdę bardzo dobrze.

Toyota GR Supra z LEGO 1:1

Pierwotna Toyota Supra – nosząca nazwę Celica Supra – powstała w 1978 roku. Pierwsze dwie generacje bazowały na modelu Celica (stąd nazewnictwo), a kolejne to już samodzielne modele. Produkcja Supry miała miejsce w latach 1978-2002 i od 2019 roku, kiedy to zadebiutowała najnowsza generacja, tym razem w kooperacji z BMW. To właśnie ona została odwzorowana z klocków LEGO!

Toyota GR Supra wykonana w skali 1:1 składa się z ponad 470 tysięcy klocków! Jedynymi elementami, które nie są wykonane z LEGO, to fotel, koła, opony, kierownica, wskaźniki, logotypy Toyota oraz oczywiście silnik. Nie jest to jednak trzylitrowy motor R6 o mocy 340 KM, a jednostka elektryczna. Nie zmienia to faktu, że tą LEGO-Toyotą da się normalnie jeździć!

To nie pierwsza Toyota odwzorowana w tej skali przez LEGO – wcześniej w ten sposób odbudowano limuzynę Camry. Trzeba jednak przyznać, że żółta Cupra wygląda znakomicie i bardzo drapieżnie. Na jaki model przyjdzie teraz pora? 2 lata temu LEGO zszokowało świat prezentując Bugatti Chirona w skali 1:1, a następnie Lamborghini Sián FKP 37. Czekamy na kolejne samochody LEGO w tej skali!

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO