Pamiętasz Nieustraszonego i samochód K.I.T.T? Jest szansa na jego zestaw LEGO!

LEGO Ideas K.I.T.T

Nieustraszony (ang. Knight Rider) to jeden z najbardziej znanych amerykańskich seriali akcji z lat 80. W latach 1982-1986 nakręcono łącznie 90 odcinków, które podbiły serca Polaków w kolejnej dekadzie. Wiele ówczesnych dzieciaków (w tym ja) budowało swoją wersję K.I.T.T-a z dostępnych klocków. Teraz jest szansa na jego zestaw LEGO!

K.I.T.T w wydaniu LEGO?

Pomysł nie pochodzi bezpośrednio z firmy LEGO, a od jednego z dorosłych fanów LEGO o nicku HenkvdL05 (Henk van der Linde). Najwyraźniej jego konikiem są nie tylko duńskie klocki, ale i amerykańskie seriale z lat 80. – oprócz Knight Ridera zaprojektował też słynną furgonetkę z Drużyny A!

Źródło: LEGO Ideas

Oba koncepty biorą udział w konkursie LEGO Ideas, w którym najlepsze prace zostaną wydane przez LEGO. O ile czarna furgonetka Buźki i spółki zebrała nieco ponad 5500 głosów (stan na 2 sierpnia), to Knight Rider uzbierał już wymagane 10000 “lajków” i to po 39 dniach od jego premiery w LEGO Ideas.

Źródło: LEGO Ideas

Nie ma się co dziwić – HenkvdL05 zaprojektował zestaw z rozmachem, na którego składają się nie tylko słynny K.I.T.T (Knight Industries Two Thousand), ale i mobilne centrum dowodzenia w postaci ogromnej ciężarówki rodem z USA. Całość ma składać się z 2648 części i 4 minifigurek, w tym oczywiście Michaela Knighta, granego w serialu przez Davida Hasselhoffa. Pozostała trójka to Devon Miles, dr Bonnie Barstow i April Curtis. Całość prezentuje się naprawdę okazale: wymiary K.I.T.T-a (długość/szerokość/wysokość) wynoszą 18,7×8,6×5,1 cm, natomiast ciężarówka z naczepą liczy aż 71,2x11x14,4 cm!

Źródło: LEGO Ideas

K.I.T.T jest kolejnym projektem, który trafi na wrześniowy Przegląd LEGO Ideas. Tak prezentuje się jego konkurencja (stan na 02.08.2021):

 1. Imperial Island Fortress
 2. Movie Set
 3. Lifeguard’s Shack
 4. A-Frame Cabin
 5. Spaceballs
 6. Costume Shop
 7. BTS Dynamite
 8. Boston Dynamics Spot
 9. Medieval Tavern
 10. Tavern Under Snow
 11. Women of Computing
 12. Working Minigolf Course
 13. Brick Walk
 14. Medieval Harbor
 15. Floating Island
 16. Scooby Doo Mystery Machine
 17. Aircraft Engine Workshop
 18. Airport Firetruck
 19. Gamestop Classic Store
 20. Traditional German Cottage
 21. Outer Solar System Expansion

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO