Umarł król, niech żyje król! Samochód kempingowy Volkswagen T2 nadjeżdża!

Plotki potwierdzone, po tym jak ze sklepowych półek zniknął T1, fani oldskulowych kamperów nie musieli długo czekać. Przed nami Volkswagen T2 o numerze 10279. Zestaw pojawi się w ramach serii Creator Expert i składa się aż z 2207 elementów. To sporo więcej od poprzednika, który miał 1334 klocki. Oznacza to, że T2 po złożeniu będzie miał 35 cm długości, czyli będzie o 5 cm dłuższy od T1. Brak zachowania jednej skali nie spodoba się wielu fanom tego modelu, którzy mogą też narzekać na słabe podobieństwo do oryginału. Ale po niewielkich modyfikacjach może z tego powstać stara poczciwa Nyska 🙂

LEGO.COM

Zestaw posiada niestety sporo naklejek, ale na plus są zasłony z tkaniny i rozkładany namiot. Takie materiałowe elementy fajnie łączą się z klockami, pamiętamy przecież jakie wrażenie robiły chociażby materiałowe żagle w kultowych statkach z serii LEGO Pirates. Model zawiera również nowe opony, działający układ kierowniczy i przesuwane drzwi. W zestawie jest również deska surfingowa i dwa składane krzesła. Z uwagi na sporą liczbę elementów wnętrze T2 jest nieźle odwzorowane, jest tu sporo detali, m.in kuchenka gazowa, lodówka z jedzeniem, zlew, stolik i wiele innych niespodzianek.

LEGO.COM

Samochód kempingowy T2 trafi do sprzedaży 1 sierpnia, póki co będzie dostępny tylko w oficjalnych kanałach sprzedażowych LEGO. Cena katalogowa ustalona jest na poziomie 729,99 zł, zatem jeżeli Ci się nie spieszy, pod koniec roku powinien być do kupienia za ok 500 zł.

Jeżeli podoba Ci się nasza praca, możesz wesprzeć nasz portal kupując klocki LEGO

z naszych linków afiliacyjnych. Nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat.

ALLEGRO

CENEO